Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Azt állította az eladó h. a...

Azt állította az eladó h. a kukoricát forrás után 10 percig főzzem. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Tekintettel arra h. Nagyanyám annó kuktában és legalább egy órát főzte. Most akkor hogyan legyen?

Hozzáteszem nekem csak egy fazekam van erre a célra :)


22/F


2011. júl. 26. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Részben igaza van az eladónak, ha nem túl erős a kukorica, felfővés után 15-20 perc fővés kell még neki.
2011. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Több féle kukorica van. A fehér színűt igen elég 10 percig főzni.

[link]


[link]

2011. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs nem írtam oda az elsőt 1-2 órát a másodikat a fehéret 10 percig kell főzni
2011. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kb igaz, de én is a 20 percet javaslom, a víz újraforrásától számítva. akkor sózd is meg.

a léből pedig vedd majd ki, mert kiázik az íze.

2011. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én forrástól számítva fél órát főztem a tejes kukoricát tegnap. Egyébként meg kiveszed, megkóstolod, ha nem jó, visszadobod. Sok sót is tegyél hozzá és csuhét az edény aljára, ha van.
2011. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:) köszi akkor 30 perc mert ez olyan fehér szerű :)
2011. júl. 26. 12:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen. Én is csak 10-15 percig főzöm. Amúgy egyszerű, vegyél ki egy kést, és főzés közben bökd bele a szembe. Ha könnyen belemegy, akkor kész.

A mai kukoricák sem olyanok, mint a régiek. Azokat tényleg kuktában főztük, vagy 1,5 órán át, mire ehetőek lettek.

2011. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
azért főzte nagyid olyan sokáig, mert az olyan fajta volt, esetleg még terménykukorica is lehetett. A sime tejes kukoricát forrástól számítva 10 percig kell tényleg főzni, só nélkül. Én elsőre nem hittem a néninek, főztem 1 órát, és nagyon kemény lett.
2011. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!