Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó lehet még az a tejföl,...

Jó lehet még az a tejföl, amit 1 hete bontottam fel?

Figyelt kérdés
Megkóstolni nem tudom, mert nem szeretem, nem eszem nyersen, így nem is tudom, hogy milyen ízűnek kell lennie...Ránézésre minden rendben vele.Főzelékbe tenném.Észre fogom venni, ha romlott volt?
2011. aug. 10. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

ha nincs rajta penészfolt, nincs furcsa erjedt szaga, akkor nyugodtan használd fel.

a tejföl sokáig bírja, pláne, ha rendesen visszatetted a tetejét is.

a szavidő is rajta van a fólián, ahhoz képest még nagyon sokáig jó, akár felbontva is.

2011. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Chrisstian_ válasza:
azért bontva nem áll el sokáig, a csomagoláson feltüntetett dátum meg csak lezárt állapotra vonatkozik. Erősen véleményes a dolog, előbb pici mennyiségben kóstold meg, ha olyan amilyennek lennie kell nincs gond
2011. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 3 nap után ha marad már kidobom.
2011. aug. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, 40 évig dolgoztam a tejes szakmában. ha jó volt felbontáskor a tejföl, akkor az most is jó:)))
2011. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Ne tedd bele a főzelékbe, forrald fel egy külön edényben a habarást (vagy csak a tejfölt), ha nem túrósodik össze, semmi baja. És hallgass a tejesemberre. Igazat mond. :)
2011. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Mindegyőtöknek!Jó volt a tejföl, isteni tökfőzelék lett belőle :)
2011. aug. 11. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!