Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami "különlegesebb" palacsi...

Valami "különlegesebb" palacsintát ajánlananál?

Figyelt kérdés
Olyat, ami egy kicsit eltér a szokásostól..(ízben, méretben, formában, a töltelékében, mind1..)?
2011. aug. 12. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én tejjel szoktam készíteni és vajjal, meg vaníliával.
2011. aug. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mink szeretjük,ha a palacsinta tésztába belevan sülve darabolt barack vagy meggy,csináltuk már fahéjjas almával is....

Töltött rakott palacsinta túrósbarackkal,tejfölösen cukorral a tetején jól átsütve.....

2011. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
csinálj amerikai palacsintát. Használd a sima palacsinta tészta receptedet, csak keverj hozzá egy csomag sütőport meg külön verd habbá a tojásfehérjét és forgasd bele a tésztába. Ne használj vajat mert attól sulykos lesz, nem olyan könnyű.
2011. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És ebbe is tehetsz ugyanúgy almát, nagyon finom lesz. Csak ne sokat mert akkor nem sül át rendesen. Áfonyával is nagyon jó.
2011. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sós is jöhet, akkor darált, fűszerezett és kevés tejföllel elkevert sonkát vagy füstölt-főtt tarját vagy akár maradék pörköltet (szintén darálva) töltök bele, feltekerem, jénaiba fektetem, rétegenként leöntöm egy kevéssel a köv.-ből: 1 doboz tejföl, bele 1 egész tojás, só bors, reszelt sajt. A tetejére még egy adag a telfölös "ragasztóból" plusz nagy rakás reszelt sajt megy és a sütőben kicsit megpirítom a tetején a sajtot (kb.10-15 perc). Ennyi idő alatt a tojásos tejföl is kötést ad a rakománynak, így szépen szeletelve lehet tálalni, egy szelet sok kis spirálból áll.
2011. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 18:02

Ez nagyon jó köszi, majd ki is próbálom. Jó maradékokból ilyet csinálni.

2011. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
milyen jól hangzanak*-*
2011. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

az amcsi palacsintás ötlethez ajánlanám én meg a juharszirupot. A hazájában kóstoltam, és nagyon finom volt úgy:)

Amúgy "átlagpalacsintába" tölteléknek még a mogyorókrém is nagyon finom. Vagy a túrós töltelékbe citromreszelék, mazsola.

Személy szerint a fahéjat ki nem állhatom, de azzal is szokták szeretni. Ha vmi különlegesebb lekvárt raksz bele, akkor is finom, vagy fele-fele arányban a tölteléke lehet puding. Mondjuk abból is valami kevésbé uncsi, mondjuk étcsokis, vagy tejkaramellás vagy puncsos!

Hajrá, jó étvágyat, és virtuálisan küldj nekem is:D (képet tényleg küldhetsz róla az e-mailemre:) )

2011. aug. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 melcsiboszi ***** válasza:
2011. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszer rendeltünk óriás palacsintát, ami 45 cm átmérőjű volt és négybe volt hajtva. Az egyik Nutellával és banánszeletekkel volt töltve, a másik fahéjas szedres túróval. Mindkettő pirított mandulával és ribizlivel volt megszúrva. Nagyon guszta és finom volt.
2011. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!