Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű, könnyen...

Milyen egyszerű, könnyen elkészíthető vacsit üssek össze holnap estére, a páromnak?

Figyelt kérdés

Évfordulóra lenne meglepi.Még sosem főztem neki(csak sütöttem),mert az az igazság,hogy nem nagyon konyítok hozzá.Csak fehér hús jöhet szóba,ha olyat írnátok.

Köszönöm a válaszokat! :)


2011. aug. 14. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Hortobágyi palacsinta ? :) A hús legyen benne mondjuk darált csirkemell vagy ilyesmi.
2011. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerű ételt készíts,azzal nem lehet felsülni.A lényeg a tálalás.Javasolnám,hogy csirkemellet süssél meg 2 réteg alufóliába csomagolva a sütőben.Vagy étolajjal,vagy teavajjal kend meg,kevés feketeborsot és egy szelet citromot tegyél a tetejére.Ezzel csak annyi dolgod van,amennyi idő alatt én most leírtam.Azon kívül,hogy nem igényel nagy rumlit,mégegy előnye van: nem leszel tőle kajaszagú,mert hiába a legfinomabb rántott ezmegaz,ha a lakás is úszik az olajszagban,meg a hajad is.A húshoz készíts valamilyen mártásokat,de jók azok is,amiket boltban lehet kapni.(majonézes salátaöntetekre gondoltam,egyáltalán nem csak salátára lehet tenni.)Nagyon fűszerest se készíts,mert lehet,hogy nagyon fog ízleni neki,de mondjuk egész este fokhagymaszagúakat fog böfögni,ez neked is kellemetlen,meg neki is.Köretet csinálj egyszerű párolt rizst,és mellé főzzél valamilyen színes zöldségkeveréket.A húsról még annyit,hogy 35-40 percig süsd fóliában,aztán nyisd ki a fólia tetejét(eleve úgy csomagold össze,hogy felül zárd,mint egy zacskót,hogy aztán ki lehessen nyitni) és tetszés szerint pirítsd meg,amennyire akarod.A szaftjával együtt érdemes tálalni.Sok sikert az estéhez!
2011. aug. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 4-6 szelet rántott husi elkészítésétől még nem leszel olajszagú, max. 2 adagban ki tudod sütni. Vegyél hozzá pulykamellet, abból finom. Előre be tudod panírozni, és frissen sütni. Rizi-bizit, vagy vajjal-tejföllel kikevert krumplipürét, + valami savanyúságot adsz mellé. Nem telik a sütés max. 10-15 percbe.


Vagy:

Vásárolj csirke combot, szárnyat, mellehúsát, főzz belőle egy kis finom pörköltet = hagymát és zöldpaprikát üvegesre pirítod kevés zsíron (olajon), belerakod a husit, alaposan átforgatod benne, majd törtpaprikával megszórod és annyi vízzel felengeded, hogy kb. 3/4 részig lepje el a víz. Tegyél bele sót. Ha felforrt, vedd takarékra. Főzés közben néhányszor forgasd át, ha kell még önts rá vizet. Ha nem akarsz (tudsz) hozzá nokedlit, főzhetsz tésztát, vagy rizst is. Ezzel sincs sok gond.

Szép estét!

2011. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mind a 3 jól hangzik,köszönöm a válaszokat!Remélem jól sikerül majd minden! :)
2011. aug. 14. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Csirke mellből hamis brassói. Imádják a pasik. Süss füstölt szalonnát, a zsirjába dobd bele a kis csikokra vágott csirke mell húst, és piritsd meg. Reszelj rá fokhagymát, és borsot. Sót, és kész. Te is egyél, hogy ne zavarjon a fokhagyma szaga. Süss ropogósra kockára vágott krumplit, és keverd össze a hússal.Közvetlen a tálalás előtt csináld, mert megpuhul a krumpli. Készits egy nagy tál kerti vegyes salátát, ha kéred, azt is leirom, hogy én hogy csinálom.
2011. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!