Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha teflonserpenyőben sütök...

Ha teflonserpenyőben sütök bacont és tojást, akkor tegyek alá olajat?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, mielőtt még valaki leszólna. És azért nem vagyok suliba, mert 1kor kezdődik...Anyu nincs itthon, és most, hogy elkezdődött a suli, lesz párszor, hogy magamnak kell kaját csinálnom. (ő tanárnő)


Ha tegyek alá olajat, mennyit?


Köszi a segítséget!


2011. szept. 1. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
tegyél egy teáskanálnyit, a baconből úgyis még sül ki zsiradék.
2011. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2011. szept. 1. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül szükséges. Csináld úgy, hogy először kis lángon megsütöd a szalonnát (<- ez a bacon magyar neve, inkább ezt használd szerintem, főleg ha anyukád is hallja), ekkor kisül a zsírja. Aztán arra ráütöd a tojást és ha tükörtojást szeretnél, akkor kis lángon, fedő alatt süsd (előtte sózd meg), ha pedig rántottát, akkor nagyobbra veheted a lángot és kevergesd. Vagy csinálhatsz omlettet is, ehhet habverővel verd fel a tojást, öntsd rá a szalonnára és kis lángon fedő alatt süsd, amíg nagyjából meg nem sül a széle, ekkor pedig egy széles fakanállal fordítsd meg. De ha nem túl vastag a tojásréteg, akkor csak az egyik oldalát sütve is átsül. A sózást sehol ne felejtsd el!
2011. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi neked is a választ! :)
2011. szept. 1. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!