Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek holnap? Már semmi...

Mit főzzek holnap? Már semmi ötletem nincs.

Figyelt kérdés
Már semmi ötletem nincs! Mindig pörkölt nokedli, húsleves,rántottak, tésztafélék tömkelege...Nekünk meg ebből van elegünk. Tud valaki egyszerű, könnyen elkészíthető finom ételeket ajánlani? Kár, hogy nem szakácsnak tanultam! :(
2011. szept. 20. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tojásleves, krumplileves,frankfurti leves, rakott krumpli, saslik, házi hambi, brassói aprópecsenye, chilis bab.
2011. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Pácolt husi, rakott dolgok (káposzta, karfiol, krumpli), töltött káposzta, főzelékek, rakott husi (azt hiszem így hívják) én úgy csinálom, hogy jénaiba reszelek sok sajtot a csirkemellet felvágom szeletekre vagy csíkokra ezt megkenem tejföllel rá megint reszelt sajt rá pár apró kocka vaj és sütöm amíg megbarnul a teteje.
2011. szept. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
meggymártás főtt hússal,rakott krumli, brassói,tepsis krumpli,húsos tészta
2011. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Süss husit sütőzacskóban, hozzá vmi párolt/sült zöldséget vagy salátát.
2011. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Mielőtt műanyagot sütnél a húsra, menj el az újságoshoz, most jelent meg az Ízek és érzések magazin új száma. Én vasárnap vettem meg, nagyon ígéretes receptek vannak benne.

Az egyiket most fogom kipróbálni: csirke alsócomb fűszerezve sóval, borssal és szerecsendióval, megsütve.

Köret: héjában főtt krumpli kapros tejföllel keverve, sütőben összesütve. Fincsi lehet.

2011. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

adok egy pár ötletet én ma kaptam meg a családtól a listát mik legyen a vacsi, ebéd kombinációk :)

rakott krumpli csalamádéval

paprikás krumpli kovászosubrokával

rakott karfiol sok tejföllel

húsleves+főtt krumpli+főtt hús meggymártás

zöldségleves+rizsehús paradicsomsalátával

spenótfőzelék fokhagymás-tojsásos bundsákenyérrel

sóskafőzelék főtt tojással, krumplival

paradicsomleves, vajas krumpli fasírttal, uborkával

gyümölcsleves, husos pite

lencsefőzelék sült virslivel, csokis piskóta

sárgaborsókrémleves, túróstészta

guláysleves, káposztás tészta

krumplistészta, palacsinta

lecsó tarhonyával, gyümölcsös piskóta

babgulyás, túróspite

lencseleves füstölt csülökkel, rizskoch vaniliaöntettel

fraknfrutileves, mákos/diós tészta

paradicsomos húsgombóc főtt krumplival, csokipuding gofrival

karfiolkrémleves, milánói spagetti

raguleves, tejberizs almakompóttal

krumplileves virslivel, grízes tészta lekvárral, cukorral

zellerkrémleves, rizibizi, töltött csirke,tejfölös ubisali

tarhonyáshús paradicsomsalival

töltött cukkini sajtmártásban,+almáspite sok fahéjjal

tökfőzelék stefánia vagdalttal

kelkáposztafőzelék pörkölttel, szilvásgombóc

zöldborsófőzelék sült csirkecombbal, túrógombóc

paradicsomos káposzta stefánia vagdalttal, fahéjas nudli

zöldbabfőzelék sült kolbásszal/fasírttal, mákosguba

gyümölcskrémleves, rakott zöldbab

gombaleves, tojásos nokedli fejessalátátval

sajtos-parajos-tejszínes tészta, csokis muffin

tojásleves, sült hal vajas krumplival, csalamádé

tejfölös krumplileves, lasagne

pizza, pogácsák, sajtos-sós perecek

2011. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 doboszoli ***** válasza:
100%

Van egy módszer próbáld ki!

Egy hónapon keresztül, mindennep írd fel, mit adtál a család elé. Ha nagyon változatos konyhát viszel, akkor két hónapon keresztül.

Tanácstalanság esetén csak fellapozod, és meg fogsz lepődni, milyen régen volt mondjuk túrós tészta. (írhattam volna bármit)

Működik!

2011. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
74%
Egy hihetetlen egyszerűt ajánlok. Csirkemellet csíkokra kis darabokra vágsz, serpenyőbe olajat csöpögtetsz, mesütöd a csirkemellet, legfinomabb valamilyen fűszerkeverékkel, de nagyon finom só+kakukkfűvel is. Hozzá bármit lehet, de sztem a legjobb a rizs+tartármártás.
2011. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Csirkemellet apró kockákra vágsz. Kevés olajon megpirítod, felontod tejszinnel, gombát raksz hozzá. Só fehérbors (ha nem akarod elrontani a szinét, de lehet fekete is) kakukkfu. Hagyod felforrni majd besuríted kicsit lisztes tejfollel.
2011. szept. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Bocsánat, hogy csak most tudok válaszolni, de nem tudtam gép elé ülni. Jó sok válasz érkezett, köszönöm!


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm az ötleteket! Nagyon szuperek!!!

Tegnap 16:22-es válaszolónak: töltött cukkini sajtmártásban,+almáspite sok fahéjjal érdekelne a cukkini, azt mivel töltöm meg, és hogyan? A többi az megy(eget). Persze időhiány miatt nem tudok időigényes ételeket csinálni. :S Egyébként ma gombás-húsos pörit csináltam nokedlivel, nagyon finom lett! :)

Pénteken a menü nálunk: Gulyásleves, és darástészta lesz, de az utóbbit nem sokan szeretik a családban, ezért tudnál ajánlani valamit a leves mellé? Palacsintát szoktam még, de az is unalmas már. :S Ami finom, és laktató. Persze a leves amúgy is az, de nálunk mindenki szereti a hasát. :D

Köszi mégegyszer!!!!

2011. szept. 21. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!