Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meggykompóttal töltött leveles...

Meggykompóttal töltött leveles tésztát (batyut) szeretnék itthon sütni. Ajánlanátok finom receptet?

Figyelt kérdés
Még annyi, hogy a tésztáját is házilag szeretném megcsinálni.
2011. szept. 23. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Csinálsz leveles tésztát, meg sűrű meggyszószt a kompótmeggyből és levéből. Ezzel töltöd....

Plusz mindegyikbe nyomsz egy girizd diót, vagy mandulát, attól érdekesebb...

2011. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontos receptet nem tudnál írni? Attól félek, hogy a meggyszósz kifolyik a batyukból.
2011. szept. 23. 14:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
csináld meg a meggy szószt,de csak a fél üveg meggy levével, Tegyél hozzá 4 evő kanál meggy lekvárt,mikőzben fözöd. Ettől besürüsödik ,és a lekvár tartositása miatt ,egy kicsit olyan lesz minha zselatinal,csináltad volna. A meggy szemeket viszont apritó gépel egy kicsit forgasd meg: Ezt azért irom mert szoktam ilyet csinálni,és ha egész meggyet teszel bele nehéz összehajtani. Sajnos én is csak leveles tésztával szoktam csinálni. A batyut bököd meg tüvel,több ponton,hogy a gőz ki jöhessen a tésztábol. van amikr csigákat sütök igy.
2011. szept. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt még megírnád, hogy a fél üveg meggyléhez a meggylekváron kívűl mit teszel és mennyit, hogy meggyszósz legyen belőle? Gondolom cukor nem kell, mert elég édes a lé. Pár helyen olvastam már, hogy pudingporral főzik fel a meggy levét. Ezt a lekváros megoldást nem hallottam még. Ki fogom próbálni. Csak légyszi írd le, hogy pontosan hogy kell csinálni. Köszi szépen!!
2011. szept. 23. 16:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A meggyes tölteléket én úgy szoktam elkészíteni, hogy 1 csomag vaníliás pudingport megfőzök 4 dl meggylében, ízlés szerint cukorral ízesítem, és belekeverek 2-3 marék (lehet több is, kevesebb is, ki mennyi meggyel szereti) kimagozott meggybefőttet. Kihűtöm.

Házilag elég macerás leveles tésztát készíteni, és ha épp nincs otthon bolti, akkor én kelt tésztát dagasztok, azzal is isteni. 50 dkg liszt, 1 dl olaj, 3 evőkanál cukor, 1 csomag vaníliás cukor, csipet só, 2-2,5 dkg élesztő (nem szárított!), kb. 3 dl langyos tej. Az élesztőt felfuttatjuk 1 dl langyos tejben, a lisztet elkeverjük a sóval, cukorral, vaníliás cukorral, hozzáadjuk az olajat és a felfuttatott élesztőt, majd még kb. 2 dl langyos tej hozzáadásával rugalmas, puha kelt tésztát dagasztunk. Letakarva 30-40 percet kelesztjük, majd fél cm vékonyra nyújtjuk, négyzetekre vágjuk, mindegyik közepébe egy kanál tölteléket teszünk, és batyuvá formázzuk. Tetejét felvert tojással lekenjük, sütőpapírral bélelt vagy kivajazott tepsibe rakjuk, és előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 20 percig sütjük. Tetejét vaníliás vagy fahéjas porcukorral megszórjuk. Nagyon finom! Ebből a tésztából csinálom a lekváros buktát, túrós batyut, brióst, kakaós / fahéjas csigát, fonott kalácsot is.

2011. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit, hogy a tésztába nem kell tojás! Tehát nem véletlenül hagytam ki. A töltelék pedig más gyümölcsökkel is finom. Pl. baracklével főzöd meg a pudingot és barackot darabolsz bele, vagy almalével és almakompótot raksz bele.
2011. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
szia ! A megylevet 2 evő kanál keményitővel keverd simára rakd bele a meggy lekvárt : igy főzd puding sürüre : és tedd bele a megyszemeket: A lekvár miatt nem kel ,hozzá semilyen puding.Ez olyan lesz minha meggyszósz lenne,de 1 kicsit más.
2011. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Örök hála nektek! Nagyon köszönöm a részletes leírást! Mindjárt állok is neki. Ki fogom próbálni a lekváros és a pudingos meggytölteléket is. :):)
2011. szept. 24. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!