Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi idő alatt készül el a...

Mennyi idő alatt készül el a paprikás krumpli?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Főzd tovább, mint ahogy megfő a krumpli, hadd sűrűsödjön be a leve. Én szalonna bőrkéket is teszek bele, paprikát - paradicsomot, és főzöm l órát is, hogy finom sűrű legyen, elfőjenek a hagyma darabok.
2011. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
attól függ mekkorára vágod a krumplit. Azért a hagymának kell legalább fél óra
2011. okt. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

a hagymát zsíron meg kell dinsztelni, egy kis sóval, egy csöpp vízzel pépesre párolni. ez kb 10 perc.ezalatt megpucolod a krumplit. a az zsírjára visszasült hagymát lehúzod a gázról, teszel bele egy ek. pirospaprikát és bele a tetszés szerint darabolt krumplit. ( nálunk hasábok) annyi víz kell rá, amennyi éppen ellepi. só, és fedő alatt lehet puhára párolni.kb 20 perc.

addigra a vizet is magába szívja és sűrű is lesz.

egy szem paprika, paradicsom is mehet bele, attól még finomabb, de lehet kezdeni egy kis füstölt szalonna kiolvasztásával is. ( a hagyma előtt)

szóval nekem kb fél óra.

2011. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Én is kb.1 órát főzöm,kolbásszal,krumplival együtt,lassú lángon,fedő alatt,éppen hogy csak gyöngyözzön a lé.Így nagyon finom,sűrű,de jó sok szaftja lesz.Mi úgy szeretjük,ha sok a szaft.
2011. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
36%
Egy óra alatt megvan.
2011. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Fél-három negyed óra. Nekem legalábbis.
2011. okt. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Egyszer lemértem. Pucolással együtt 45 perc közepes lángon. Akkor is sűrű szaftja lesz, ha 1 szem krumplit vékonyabbra szelsz, mint a többit, és ez az egy szem totál szétfő, és besűríti a levét. (Persze én kolbászt nem szoktam bele, azt füstölve csak nyersen eszem.)
2011. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Fél óra alatt. Zsíron megpirítom a hagymát,rá a hasábra szelt krumplit,pirospaprikát. Ha van zöldpaprikát,paradicsomot és füstölt kolbászt,és annyi vezet,ami ellepi. Kb.fél óra alatt megfő és jó szaftja lesz. Ha olajjal főzöd,akkor nem lesz a szaft jó.
2011. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Megint itt járt a lepontozó MANÓ. Fene a körmét!!!
2011. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De most komolyan! Ki pontozza le a válaszokat? Így most, hogy döntsem el, hogy mi a jó? (én mindenkinek zöld kezet adtam)
2011. okt. 3. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!