Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tarhonyát hogy csináljam?

Tarhonyát hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Segítsetek,hogy kell megcsinálni jól a tarhonyát? Akármivel próbálkozom,valamiért soha nem sikerül jól kifőzni a tésztát..Ötletek,hogy ne ragadjon és ne ázzon szét?Előre is köszönöm a választ
2009. ápr. 29. 12:18
 1/6 anonim válasza:
100%

:) én is sajna mindig így járok, ezért már inkább nem is próbálkozok :)

De hallottam olyat, hogy dupla adag vízzel kell felönteni - pirítás után - aztán letakarni, és magától megduzzad.. :)

De jó elkészítésre én is kíváncsi lennék :)

2009. ápr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hagymát dinsztelsz olajon, megpirítod rajta a tarhonyát, amikor már szép barna, akkor kétszeres vízzel felöntnöd és _nagyon kis lángon_ hagyod főni fedő alatt (nem nagyon szabad kevergetni), ha már nagyjából elfőtte a vizét, de még szottyos, akkor lekapcsolod alatta a lángod és lefedve hagyod 10-15 percig gondolkozni, hogy beigya a levet - így pergős, gusztusos lesz


persze a fűszerezés egyéni ízlés szerinti - pirospaprika, kömény, vagy pörköltöt belekeverni, esetleg paprikát-paradicsomot belefőzni stb, ez már részletkérdés


én a rizst is ugyanígy főzöm, csak persze azt nem barnára pirítom, hanem kifehéredésig

2009. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
két pohár tarhonyát piríts meg kevés olajon / meg fog barnulni / , folyamatosan kevergesd, könnyen lekap.Aztán adj hozzá 2,5 pohár vizet / u.a. pohár /, kis só, tedd rá a fedőt, kis lángon főzd kb. 5 percet, ne keverd, a fedőt ne emeld fel. Ha elzártad 5 perc után hagyd fedő alatt 1 órát / konyharuhával takard le.
2009. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Olajon pirítsd meg,öntsd fel vizzel,hogy ellepje,tegyél rá fedőt és rakd be a sütőbe.időnként kevergesd.Amíg én is a gáztűzhelyen csináltam nyílt lángon,soha nem sikerült.Csak aztán anyukám mondta,hogy ő sütőben szokta,és ő nem hideg vizzel szokta felönteni,hanem meleggel,akárcsak a rizst.
2009. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Úgy csináltam ahogy az utolsó válaszadó írta,és SIKERÜLT!!!! A többieknek is köszönöm a tanácsot,de azért nem hagymával csináltam mert tarhonyás csirke volt az ebéd...
2009. ápr. 29. 20:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülök,hogy segíthettem! :)
2009. máj. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!