Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Teflon tortasütőbe hogyan NE...

Sbella17 kérdése:

Teflon tortasütőbe hogyan NE ragadjon bele a torta?

Figyelt kérdés
Mit kenjek a tortamassza alá, hogy ne ragadjon bele a sütőbe és szépen feljöjjön? Teflont elvileg nem kéne kenegetni. Sütőpapír beválhat? Nektek mi vált be?
2011. okt. 12. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:

1, margarinnal vékonyan kikened, liszttel behinted, majd kiütögeted a felesleget

2, a tortakarika aljába vágsz egy sütőpapírt, a szélét nem kened, nem papírozod, hanem a sütés után körbevágod


a 2. verzió szerintem azért jobb, mert amikor a sütés elején szépen megnő, felkapaszkodik a tészta, nem "csúszik" vissza, mert megragad a széle a kenetlen tortakarikán - azaz nem lesz egy nagy domb a piskótád közepén

amikor kenem mindenhol, akkor nekem púpos lesz mindig

2011. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sütőpapírt használok.
2011. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

elvileg a teflont nem kell kikenni, de a gyakorlat az, hogy képes odagyógyulni a piskóta.

valóban csak a forma alját szabad kikenni, vagy pont akkora sötőpapírt vágjál ki.

én körbe szoktam rajzolni:)

2011. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! Az első kommentelő megoldott egy másik problémát is :) A domború süti esetét.
2011. okt. 12. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:

A sütőpapir bevált nálunk!

De a legjobba szilikonos tortaforma,csak az sajna elég drága:/Nah abban nem ragad le a torta és szépen feljön!

2011. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehetőleg sehogyan.
2011. okt. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Barna sütőpapír!
2011. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
állitolag a fel kaparászot teflon rákot okozz ugy hogy ne kapard fémel inkább müanyag lapátal
2012. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!