Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van valakinek anyóstól megtanu...

Van valakinek anyóstól megtanult finomsága? Amit baromi jól csinál a mama?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert páran beszélgetünk ,és szoba került . Kiderült,hogy többségnek van olyan receptje amit csak anyós tud jól elkészíteni. Anyum is baromi jól főz ,persze meg van nála is mi az übrelhetetlen. A töpörtyüs pogija

Nekem anyósom kelt túrós kalácsa : Az enyém is jó de ővé 1000X jobb !!!!


2011. okt. 16. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem nagyképűségből mondom, de fél éve voltunk házasok, amikor hazautaztunk pár napra az anyóshoz. Reggel kérdezte anyósom, hogy mit főzzünk ma. A férjem azt mondta erre, hogy hagyd a menyedet főzni, te meg csinálj valami mást inkább. Ezek után mit tanulhattam volna tőle?
2011. okt. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát, nekem _mindent_ meg kellett tanulnom tőle, pedig elég jól főzök :) mégpedig azért, mert a férjem arab, úgyhogy olyan ételeket tanultam, mint mashi, warak einab, maqlooba, molokhia, qatayef stb, amiket egy átlag magyar háziasszony hírből sem hallott - szerencsére rendkívül jól főz, az ő rokonsága és szomszédai közt is híresen jól
2011. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tanultam semmit anyósomtól, boldogan ették a főztömet, amikor a családba kerültem.

Ő nagyon sokat dolgozott, még vasárnap délelőtt is piacozott, így, hát nem volt a szíve csücske a főzés.

később már nemcsak rájuk, hanem az idős nagyszülékre is főztem.

Ebből sosem volt gond, nagyon hálásak voltak a meleg ételért és szerencsére nem válogattak.

így alakult...:))

2011. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjem szerint finomabban főzök, mint az anyósom, de szerintem anyósom alj nélküli túrós lepénye verhetetlen!
2011. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyilván, hogy sok dolgot sokkal jobban csinálok, mint anyósom, de a töltött paprikája, hát az világbajnok!
2011. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom rettenetesen főz, alig használ fűszert, és mindig spórol mindenen. Nonstop rízs van fasírttal (a fasírt nála egy szivacsdarab, mert sajnos tiszta kenyér az egész, nem hús)...mindig ezzel vár minket, nem érti meg, hogy hanyagolni kéne..

Talán a krumplisalátája jó, de azt meg csak 1x egy évben, karácsonykor haljandó csinálni...

A férjem inkább anyukám főztjét szereti, de mivel a férjem városi fiú, a vidéki szüleimnél egész nyáron szalonnát sütöttünk :) neki ez falusi turizmus:D

2011. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyósom rettenetesen főz még a férjem szerint is.

Pl. a húsleves kész van nála 40-60 perc alatt :O

Após is csak azért eszi meg a kaját, hogy ne legyen sértődés belőle.

A férjem az én főztömet imádja, anyum konyhájáért odavan.

Így én nem tanultam semmit anyóstól, de egy volt párom anyukájától rengeteget....azokat ma is sütöm-főzöm, sőt anyukám is megtanulta őket, olyan finomak,

2011. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Legjobban talán a gyümölcsszószát szeretem, ezt lestem el tőle, valamint a scsi-t tanultam még tőle, no meg padlizsánkrém, jó pár sütemény (sajtos tallér, kevert sütemények), ja: hortobágyi húsos palacsinta, néhány krémleves.


Igazából anyu elég egyoldalúan főzött (illetve főz), így sok újat anyósomnál ettem először, és úgy kérdeztem/tanultam meg tőle, illetve vica versa, ő pl. a házi édes-savanyú mártást, süteményrecepteket szokott tőlem kérni :).


Tudom, nem volt kérdés, de a déditől(anyósom anyukája) tanultam még a bolognait, és a paradicsomlevesét is tőle tanultam, naggggyon jól fűszerezi (a dédi testvérétől meg a töltött húst :D ).


Innen-onnan tanulok, magamtól is, család értékeli, és így alakult ki a mi konyhánk :o)

2011. okt. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!