Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van valamilyen finom süti...

Van valamilyen finom süti zabpehelyből?

Figyelt kérdés

Most olcsó lesz e pennybe, ráadásuk szülinapom is lesz, gondoltam sütök valami finomat.:) nem baj, ha nehéz a recept, csak ne legyen drága.


19 (még)/ lány :)


2011. okt. 19. 13:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jaj, elnézést, hogy félre ütöttem néhány billentyűt, nem szándékos volt. :)
2011. okt. 19. 13:15
 2/12 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de mikor lesz akciós és mennyibe fog kerülni?

Egyébként nekem több zabpelyhes sütireceptem van, mindjárt keresek párat és jövök vissza. :)

2011. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 dellamama válasza:
Több finom süti receptet találsz Norbi szakácskönyveiben, de én is tudok egyet: 6 tojás 3 evőkanál zabpehely 10 dkg cukor, citromhéj 1 csipet só. A tojásokat szétválasztva a sárgáját a cukorral kikevered majd a zabpelyhet és 2 evőkanál vizet teszel bele a fehérjét habbá verve hozzákevered. Mint a piskóta bármivel tölthető. /lekvár, vajkrém stb./
2011. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Ígéretemhez híven itt vagyok, a kedvenc zaphelyhes receptjeimmmel.


Almás-zabpelyhes muffin:

Hozzávalók:

4-5db zöld alma

2db tojás

20 dkg liszt

10dkg zabpehely

2dk olvasztott vaj

1pohár tejföl

1kiskanál szódabikarbóna

fahéj

folyékony édesítő


Elkészítés:

A hozzávalókat az alma kivételével robotgéppel összekevered. Amíg ez a tészta „pihen”, az almát megmosod, meghámozod és apró kockákra vágod. Ezt is hozzákevered a tésztához, majd a már megszokott módon a muffinsütő formát kibéleled a muffinsütő papírral, aztán a kis kosárkákba kiporciózod a tésztát.

A sütőben 180-200 C°-on kb 20 perc alatt megsül.


Meggyes-zabpelyhes süti:

Hozzávalók:

250 g zabpehely

1 l tej

4 db tojás

édesítő ízlés szerint

1 kg magozott meggy


A tejet összekeverem a zabpehellyel és hozzáadok annyi édesítőt, hogy kellemesen édes íze legyen. Ez egyéni ízlés kérdése, én nagyon édesen szeretem így kerül bele legalább 60 db. Lassú tűzön szép sűrűre főzöm, ez általában 20-25 percet vesz igénybe. Közben állandóan kevergetem, ehhez szerintem a legegyszerűbb kézi habverőt használni, aminek a továbbiakban lesz még egy kis szerepe.

Ha a kása elkészült, félreteszem hűlni. Ha már kellemesen langyos, egyesével belekeverem a tojásokat a habverővel.

Sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm a massza felét, majd a jól kinyomkodott meggyet eloszlatom rajta, aztán beborítom a tészta maradékával. Lassú tűzön addig sütöm, még a teteje szépen pirulni nem kezd.

Szeletelni csak hidegen érdemes.

Ehhez a süteményhez hagyományos édesítőtablettát szoktam, használni, általában a Pötyi nevűt, vagy aSüssinát. Ezek melegítés hatására sem veszítik el az édesítőtulajdonságukat, és nem utolsó sorban picit talán kevesebbe is kerülnek, mint a Xylit.

A meggy édesítése a fajtájától függ, de szerintem sokkal finomabb a végeredmény, ha a gyümölcshöz nem keverünk semmit, hiszen a tészta már eleve édes.



Egyszerű és gyors zabpelyhes süti:

Hozzávalók:

5 dkg margarin

1 tojás

2 dl tej

10 evőkanál (gyümölcs)cukor (vagy fele méz)

2-3 marék mazsola, esetleg feldarabolt aszalt gyümölcsök

1 kávéskanál sütőrum

1 kávéskanál amaretto likőr (elhagyható) vagy mandulaaroma

vaníliaaroma

5 dkg durvára vágott mandula/mogyoró/dió

25 dkg (fél zacskó) zabpehely

kb. 10 evőkanál liszt (teljes kiőrlésű)

fél csomag sütőpor

1/3 csomag mézeskalács fűszerkeverék

Elkészítés:

Először a megolvasztott margarint a tojással, a tejjel és a cukorral, vagy olvasztott mézzel habosra keverem, azután beleöntöm a rumot és a likőrt, majd beleteszem a mazsolát (be lehet előtte rumos tejbe áztatni, úgy finomabb). Hozzáöntöm a zabpelyhet, a sütőport, a mézeskalácsfűszert, az őrölt mogyorót (vagy diót, mandulát, ki mit szeret) és elkeverem. Ezután elkezdem evőkanalanként adagolni bele a lisztet, és kevergetni egészen addig, amíg sűrű, ragadós borzas masszát kapok. Amikor már sűrű, akkor egy nagyobb kávéskanállal halmokat rakok kikent tepsire. Szét fog terülni, mint az amerikai cookies, ezért viszonylag nagyobb távolságot érdemes közöttük hagyni. 175 fokon, kb. 15 percig sütjük.

2011. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Holnaptól lesz fél kiló 149 Ft. :) Köszönöm a recepteket!
2011. okt. 19. 13:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kedvencem, egyszerűen isteni: [link]


Valamint itt írta valaki, és azt is megcsináltam, hogy egy kivajazott tepsibe kell önteni egy bögre zabpelyhet, egyenletesen rácsorgatni 1-2 teáskanál mézet, rá két meghámozott, vékonyra szelt almát, rá megint két teáskanál mézet, valamint fahéjat, a tetejére pedig egy másik pohár zabpehely. Ezt nyakon öntöd bő fél liter tejjel, és megsütöd. Meg kell várni, amíg kihűl, utána lehet felvágni.

2011. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

[link]


Szia!

Én holnap fogom megsütni ezt a sütit.Nekem is szempont volt, hogy olcsó és finom legyen.Van itthon 2 kiló zabpelyhem, 7 db tojásom, fél liter tejem és egy kiló cukrom.Vagyis egy liter tejet kell csak vennem hozzá ami nálunk 200 Ft.Nagyon jól néz ki ez süti és remélem finom is lesz.

17/L

2011. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs receptem, bocs. Csak azért írok, hogy megtaláljam holnap is, mert én is ilyeneket keresek a kisfiamnak.
2011. okt. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Okés :)
2011. okt. 19. 22:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!


Nagyon boldog születésnapot!!!


Megsütötted valamelyik sütit, ha igen, hogy sikerült?


(első és harmadik válaszoló vagyok egyébként)

2011. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!