Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Krumplis étel receptek?

Krumplis étel receptek?

Figyelt kérdés

Holnap csülkös bablevest csinálok. Szeretnék hozzá valami finom szafftos krumplis "másodikat.

Tudom,hogy van egy csomó link,de én bevált receptekre vágyok.. Hagyományos,sütőben készült fincsire...

Csináltam már olyat,hogy a tejfölt beízesítettem ,nyers tojással összekevertem,és be a sütőbe.......ISTENII !!!Valami ilyenre gondolok.. :)))


2011. okt. 19. 16:13
 1/4 anonim válasza:
74%

Hozzávalók:

80 dkg szűzérme

80 dkg burgonya

1 fej vöröshagyma

1 gerezd fokhagyma

só, kiskanál őrölt pirospaprika, kevés őrölt bors

liszt, olaj a sütéshez



Elkészítés:


A szűzérméket felszeletelem, kicsit kiverem. Az őrölt borssal összekevert lisztbe forgatom, majd kisütöm. A visszamaradt zsiradékban megpirítom a kockára vágott hagymákat, majd hozzáadom a kockára vágott paradicsomot és a nagyobb kockára vágott paprikát. Megszórom a pirospaprikával, sózom, lecsóalapot készítek. Ha kész, a kisütött szűzérméket belerakom, összeforralom, melegen tartom. Közben héjában megfőzöm a burgonyát, kihűtöm, majd karikára vágom, s kisütöm. Egy tűzálló tálban rétegesen elhelyezem, és kbb 15 percig 150 fokom sütöm.

2011. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

rakott krumli, A rétegekközé tegyél besamel mártást tejszinel elkeverve igy szaftos lesz.

Dödölle piritott ,hagymás tejfölel nyakon öntve...

2011. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
jah bocsánat az első vagyok a recept neve sertés szűzérmék magyarosan!
2011. okt. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Azt a besamell mártásos krumplit kipróbálom,de csak főtt tojást teszek bele,mert a levesem tele van kolbásszal. :)

Köszi mégegyszer!!!!

2011. okt. 20. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!