Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sütőtök krémlevesnek édesnek...

A sütőtök krémlevesnek édesnek vagy sósnak kell lennie?

Figyelt kérdés
Már főzöm, majdnem puha is már a tök, és édes (egyelőre).
2011. okt. 23. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Láttam már édes és sós receptet is. Ez a hozzávalóktól függ.
2011. okt. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerinted melyik a finomabb?
2011. okt. 23. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi most főztük meg, még hűl egy kicsit. Így készítettük: szalonnát pirítottunk egy kis olajon, és a szalonna pörcöket kiszedtük, ezt utólag fogjuk a tetejére szórni. A zsiradékon megpirítottuk a hagymát és a sütőtök kockákat, majd felöntöttük vízzel, belefőztünk két húsleves kockát, sóztuk, borsoztuk. Majd botmixerrel összeturmixoltuk az egészet, és tejföllel, meg egy kis liszttel behabartuk. A végeredmény egy nagyon érdekes, de finom íz lett, ami inkább sós, de érezni benne a sütőtök édeskés ízét. Mi levesgyöngyöt és a szalonnát fogjuk beleszórni.
2011. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hú de jó ötlet ez a szalonna! Köszi a receptet, biztosan nagyon fincsi lesz. Most gyorsan pirítok én is szalonnakockákat és a zsírjával együtt hozzáteszem a tökhöz. Sajnos az enyém már a gázon van, így utólag "csinosítgatom".

Köszi szépen!!!

2011. okt. 23. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem baj az, még így is dobni fog rajta :) Majd írd meg, hogy sikerült.
2011. okt. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én szeretem édesen is és sósan is.

Ez sós, és nagyon jól hangzik:

[link]


Ez is jónak tűnik, és édesnek:

[link]

2011. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon jó recepteket küldtél te is, köszi értük! Pedig nézegettem a mindmegettét, de az ausztrál receptre nem mertem rámenni, mert féltem, hogy számomra elérhetetlen dolgok vannak benne. De nem!

Végülis készen lett, nagyjából úgy csináltam, ahogy a szalonnás válaszadó írta, csak a szalonnát utólag pirítottam ki, és a turmixolás előtt a tökhöz adtam a kisült zsírját, és most tálalás előtt szórom rá a szalonnapörcöket. Egyébként tettem bele a són és borson kívül szerecsendiót és egy gerezd fokhagymát.

Isteni lett, ahogy nyalizom. A tálalás most következik a családnak!

Nagyon rendik vagytok és hálásan köszönöm a recepteket, rengeteg sütőtököm van még, mindegyiket ki fogom próbálni!

2011. okt. 23. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!