Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem egy nagy kerek tököt,...

Vettem egy nagy kerek tököt, kifaragom halowen-ra, de a húsából mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

2011. okt. 31. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Sütőtök krémlevest, de süti is készülhet belőle.
2011. okt. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
krém levest meg sütheted, megfőződ leturmixold és berakod a fagyasztóba, ha kell majd levesbe jó lesz,vagy sült húsok mellé, rizotott,
2011. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amit kikapargatok, kivágok husát, azt ugyangyúgy meg tudom sütni a sütőbe, mint a szokásos sütőtököt? Bocsánat, ha bugyuta a kérdés, de tényleg nem tudom..
2011. okt. 31. 09:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a kivájt tököt nem lehet úgy megsütni, mint a héjas daraboltat.

Csak megfőzni tudod, vagy esetleg aprítva süteménybe (muffinba ) beletenni.

és valóban a lefagyasztás is szóba jöhet.

2011. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szerintem keresek valami muffin receptet és kipróbálom úgy. Még jó hogy nem raktam be a sütőbe :)
2011. nov. 1. 12:02
 6/9 anonim válasza:
Nagyon sok fajta tökös süti van. Múltkor mákos-tökös rétesről hallottam, állítólag nagyon finom az is:)
2011. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 vagged válasza:
50%
Pálinkát.
2011. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Toncsi63 ***** válasza:
Főzd meg, pépesítsed, keverj hozzá egy (vagy mennyiségtől függően kettő) felvert tojást, kiskanál sót, borsot, majorannát, kevés lisztet, amennyit felvesz és még gyúrhatóan egyben marad, (Ha nem marad egyben, még egy tojást bele). Lapos kb 1-1,5 cm vastag tenyérnyi lepényeket formázz belőle, és süssed ki olajban, vagy zsírban. Szalvétán, vagy meleg rácson csepegtessed le, aprított petrezselymet, reszelt fokhagymát (nem fokhagymanyomóval, hanem aprólyukú sajtreszelővel) szórj rá és zaba. Ne hűljön ki tálalás előtt, és alaposan át kell sütni (lassú láng). Nem baj, ha a széle ropogósabb lesz.
2011. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a lepényke megoldás nagyon szimpatikus!! Köszönöm :)
2011. nov. 5. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!