Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak, hogy a pogácsat...

Mit csináljak, hogy a pogácsatészta ne száradjon meg reggelre?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 19:58
 1/5 pbalage ***** válasza:

"Csomagold" be egy tiszta szatyorba, vagy fóliába és úgy tedd a hűtőbe. Ha nem éri levegő, akkor nem fog kiszáradni!

B

2011. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így is tettem!

Ha valakinek van még valamilyen praktikája, kíváncsi lennék rá!

2011. nov. 2. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne spórolj a zsiradékkal.

Az én receptem: 50dkg liszt, 25 dkg margarin, 1 kis poharas tejföl, 1 tojás, só ízlés szerint, 5dkg élesztő /a felfuttatásához pici cukor és langyos tej/

Azzal kezdd, hogy a lisztet morzsold el a margarinnal és a tejföllel, így a lisztszemcséket bevonja a zsiradék, ezzel is gátolja a korai kiszáradást. Ez a legfontosabb lépés.

Ez a kisült pogira vonatkozik, viszont, ha a sütés előtti kiszáradásra gondolsz, akkor tekerd be a tésztát vékonyan olajozott folpackba.

/egy pék/

2011. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én minden tésztafélét ( ami nem krémes ) , ha kihűlt a tepsiben , letakarom konyhai papírtörlével és belehúzom a tepsit egy neylonzacsiba.

a papír azért jó, mert ha pára keletkezne, és lecsapódna, a vízcseppeket felfogja.

de pl a muffinokat egy tálon egyszerűen beteszem a mikróba, ott légmentes helyen van és nem szárad ki egy-két napig.

lehet, hogy a pogácsa sem.

2011. nov. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom :)
2011. nov. 3. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!