Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Még sosem főztem semmit!...

Még sosem főztem semmit! Milyenfajta étellel kezdhetném el?

Figyelt kérdés

Oké rántottát, meg tejberizst ilyeneket tudok. Az nem egy nagy valami. De szeretnék mostmár izgalmasabbakat főzni, meghát ciki hogy még nem tudok. Mit ajánlatok?

20/l


2011. nov. 3. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Tészta féléket,mártásokkal,egyszerü sült húsokat amiket csak pácolni kell és aztán mehtnek a sütöbe.


Sütinek. Egyszerű piskotákat alapnak különbőző krémekel.

2011. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rakott-krumplit. Nekem az volt az első "komolyabb" kaja amit megtanultam.
2011. nov. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én a főzést nem konkrét kajákkal, hanem részfeladatokkal kezdtem anyukám mellett. Pl: hagyma felvágása,pirítása... Meg közben figyeltem, hogy mit hogy csinál, milyennek kell lennie a dolgoknak. Később volt olyan, hogy mondta, mit csináljak, végül már önállóan megcsináltam. Nem tudom, hogy erre van-e most lehetőséged.

Egyébként amiket én kezdetben főztem azok főleg pörkölt félék és zacskós cuccok voltak pl: bolognai

Sütést meg szerintem muffinnal a legegyszerűbb kezdeni. Csak összekevered a hozzávalókat és bedobod a sütőbe.


Egyébként ha megtanulsz néhány alap eljárást akkor onnan bármit meg tudsz csinálni recepttel csak próbálkozni kell és nem kell megijedni ha valamit elrontasz. :)

2011. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket! A rakott krumplin akadt meg a szemem, az nem olyan vészes sztem. :)
2011. nov. 3. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:

paprikáskrumpli, rakott ételek

töltött paprika

zöldségleves, paradicsomleves, tojásleves, húsleves

főzelékek sült, rántott vmivel

töltött zöldség

tészták édesen-sósan

lecsó, pörköltek,

rizs, krumpli valamivel, töltött csirke

gombócok, derelye, piskóta, mákosguba, gofri, palacsinta

2011. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!