Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2008-ban lejárt Knorr Rafinéri...

2008-ban lejárt Knorr Rafinéria Carbonara Spagetti alapot még fel lehet használni?

Figyelt kérdés
Nem szoktam alapokból főzni, úgy hagyta rám egy volt lakótársam, én meg jól eltettem, sikeresen megfeledkeztem róla, most került elő a szekrényből... :) Sajnálnám kidobni, de nem tudom, kísérletezzek-e vele. A zacskó ép, nem látszódik rajta, hogy bármikor is átnedvesedett volna. Van az összetevők között tejszínpor, stb.
2011. nov. 7. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

3 év, az 3 év. ennyit azért nem hagynak rá a gyártók.

de, ha magad eszed, próbáld ki, de mást ne kínálj meg vele..:)

2011. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem szoktál szemetet enni, és most pont egy 3 éve lejárt szeméttel akarod kezdeni? Fura ízlésed van.
2011. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
De hát végülis... lehet, neked van igazad, és jobb maszatolni vele, időt tölteni a főzéssel, tönkretenni egy fél csomag tésztát és kidobni az egészet, utána meg mosogatni, mint alapból kidobni a 3 éve lejárt tasakos műanyagot, nem pazarolni a tésztát, a gázt/villanyt, az időt. Még csak nem is költöttél erre a sz*rra, mit sajnálsz benne? Őszintén!
2011. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1500-2000 Ft-ból kell kihoznom az egész heti étkezésemet, sajnálok kidobni bármit, ami még hasznosítható.

Azért tettem fel a kérdést, mert nem akarok feleslegesen dolgozni vele, esetlegesen alapanyagot elpazarolni. Gondoltam hátha van itt valaki, akinek van tapasztalata ilyen régen lejárt zacskós alappal. Gondoltam egy kérdést megér, mielőtt kidobnám. Hátha van véletlenül valami pozitív tapasztalat.

2011. nov. 7. 11:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és miért menne tönkre fél csomag tészta? Gondolod nem kóstolnám meg a kész szószt, mielőtt összeraknám a tésztával? :) Annyira amatőr azért nem vagyok.
2011. nov. 7. 11:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó a riposzt, gratula :))
2011. nov. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bontsd fel, ha nincs büdös szaga, rossz állaga, akár még "jó" is lehet. Gondolom, tele van sóval (és ízfokozókkal) ,és az(ok) tartósította('k).

Amúgy annyit nem ér, hogy valami allergiás reakciót váltson ki, de elviekben el tudom képzelni, hogy nem lesz semmi bajod.

De ha főzöl ki tésztát, és van valamilyen húsod is (akár virsli, akár párizsi, akár csirkemell), akkor már ez a por sem kell. Piríts hagymát, tedd rá a húst, paradicsompürét vagy ketchupot, fűszert, rotyogtasd egy kicsit és kész.

Ha semmi sincs, akkor tegyél rá sajtot, vagy mákot, vagy kakaót, lekvárt.


Üdv!

2011. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi már ettünk lejártat Knorr rafinériából, mindenki él és virul. Igaz, a miénk csak bő fél évvel járt le.
2012. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!