Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ismeri valaki a "vízenkullogó"...

Ismeri valaki a "vízenkullogó" receptjét?

Figyelt kérdés
valami alföldi süti, de lehet, hogy nem is ez a pontos neve.
2011. nov. 7. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


A google a barátunk... :)

2011. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem mondod, barátom?!!
2011. nov. 7. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem megvan, de most dolgozom, és otthon van a sütős könyvem. Ha akarod leirom holnap kb. mert ma 6-ig vagyok, 7-re érek hazas, és nem lesz erőm leirni.
2011. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm jó lesz akkor is. anyukám emlegeti, ezért szeretnék bevált házi receptet kipróbálni.
2011. nov. 7. 12:44
 5/10 A kérdező kommentje:

bocs, úgy értem jó lesz holnap is. munka után pihizz:)

üdv.

2011. nov. 7. 12:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Rákerestem a neten, 3-4 receptet el is olvastam, de kb mind egyet ismétel.

Nekem ez tűnik a legautentikusabbnak.


Üdv!

[link]

2011. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is.Ahogy lesz pár recept, kinyomtatom és megmutatom anyukámnak, hátha beugrik neki mire gondol és megpróbáljuk együtt megsütni.
2011. nov. 7. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:

én nem találom most a nagymamám receptjét, de ha kapsz receptet arra figyelj, hogy legyen benne citromhéj, mert összehasonlíthatatlanul finomabb lesz

a vízenkullogó lényege egy finom kelt kalácstészta, amit konyharuhába kötve, fakanálon _hideg_ vízbe lógatva kell megkeleszteni, aztán rudakat formázni, kb 10 cm-esre vágni, kristálycukorba hempergeti (vagy már eleve cukrozott deszkán nyújtani) és masnit formázva megsütni

a cukor sütés közben kicsit megkaramellizálódik rajta, nagyon finom, puha, kalácsos ízű, régen sokszor csináltam, eteti magát

2011. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

puszi, köszi szépen, anyukám is ilyesmit emlegetett, de már nagyon idős, és nem emlékszik a pontos receptre.

mégegyszer köszi mindenkinek:))

2011. nov. 8. 12:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha meglesz a befutó, tedd közkinccsé! Pláne, ha ki is próbáltátok és jó lett.
2011. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!