Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Római tálban hány adag étel...

Római tálban hány adag étel készíthető el?

Figyelt kérdés
Vendégeknek főznék, 4 felnőtt, 3 kisgyerek (5,4,2 évesek)
2011. nov. 12. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mekkora étvágyuk van a kedves vendégeknek. Szerintem kevés lesz.
2011. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az kevés ennyi embernek. max egy csirke, vagy kisebb kacsa fér el benne. a köretnek is kell hely, mert az együtt finom.

inkább csinálj valamit a jókora tepsiben. ha marad, az nem baj, de, ha kevés az már igen...:)

2011. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora a Római tálad,van a hagyomáso kicsi ami kb 4 főnek elég,és van a nagy.nekem olyan van.Simán belefér két csirke,az aljában jó sok krumplival.


Fogj Kb.:1 kg krumplit kockázd fel,mintha krumplilevesbe akarnád tenni.A római tálat,előtte áztasd be hideg vizbe kb fél óráig.

Ha beáztattad utána szépen belerakod a krumplikat,jó megvegetázos,vagy sózod kihogy szereti,raksz rá hagyma szeleteket,és apróra vágott fokhagymát,fogod a két csirkét,ha úgy szeretitek szedd le róla a börét,én leszoktam,jó vegetázd be vagy sózd,és rakd a krumplik tetejére,erre is tehetsz hagymát és fokhagymát,nagyon jó izt ad neki.Fogjál fél kiló zsirt melegitsd fel folyóssá a mikróba,és szépen öntözd rá a húsra a krumplikra az egészet,a legfontosabb hogy a hust jól locsold meg vele,mert a krumpli úgy is a zsirban fog főni.

Nincs más dolgod rárakod a tál tetejét,be a sütőbe,és megsütöd.Én kb két óráig szoktam,mert akkor biztosan jól átsül a csirke,és a krumpli is finomra fő.

Mi imádjuk!!!Csak ajánlani tudom!


Viszont ha kicsi tálad van,akkor sincs semmi gond,fogsz csirke combokoat,leginkább olyat vegyél aminek egyben van az alsó és felső része is.

Szerintem ha jól elrendezed egy 6-8 db biztosan belefér.Ugyanezzel az eljárással csináld,nagyon finom lesz.A köretet meg megcsinálod külön,vajban sült krumpli,rizibizi,krumplipüré,ki mit szeret.Ha csinálsz hozzá egy tartalmas salátát,akkor biztosan senki nem marad éhen!


Sok sikert!

2011. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!