Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rétes lisztből lehet kelt...

Rétes lisztből lehet kelt tésztát készíteni?

Figyelt kérdés
Van itthon 3 kg, sima liszt helyett ezt hozta a férjem.

2011. nov. 18. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen !!
2011. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A rétesliszt pogácsához, piskótához, réteshez, valamint gyúrt tészta, nokedli (galuska) és nudli készítéséhez való. A csak lisztbe (vagy paprikás lisztbe) forgatott húsok, halak sütésénél is ezt a lisztfajtát érdemes használni. A rétesliszt és a gríz korpatartalma, hamutartalma azonos a finomlisztével, hiszen ehhez is csak a búzamagbelsőt használják fel, csak durvábbra őrlik.

[link]

2011. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik kelt tésztához jó, egyszer csináltam abból fánkot és nagyon tömör lett.
2011. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem is véletlenül hozott egyszer a férjem két kilót. alig győztem kivárni, hogy elfogyjon.kevert tésztékba elment, de gyúrni nem tudtam belőle rendeset, sőt a nokedlitésztám és szétterült, mint a Nagy Alföld.alig tudtam a deszkára visszaterelni a tésztát, és az állaga sem lett jó.

lehet, hogy én is tapasztalatlan vagyok vele, mert én mindenhez finomlisztet használok.

2011. nov. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!