Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok mondani (írni) olyan...

Tudnátok mondani (írni) olyan süti, illetve pogácsa receptet amihez héjjába főtt, lereszelet krumpli kell?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a segítséget!
2011. nov. 21. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
tócsnit csinálhatsz belőle.liszttel, tojással, kis reszelt hagymával, borssal összekevered, (nokedliszerű legyen) forró zsiradékban kis lepényeket sütsz belőle.
2011. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jaj, azt nagyon szeretem! De még sose csináltam, de nem is tudom, hogy miért?:)))


Ez jó ötlet! Köszönöm!

2011. nov. 21. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:

krumplismuffinba szoktam reszelni a főtt krumplit.ha kéred leírom.

pogácsákba, krumplis tésztákba (pl gombóc,nudli) általában áttört, homogén kruplit tesznek.

2011. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megköszönöm ha leírod a receptet!
2011. nov. 21. 17:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Én leírom azt a pogácsát, amit nagyon szeretünk. Napokig puha.

50 dkg liszt

20 dkg (kb. 2 nagyobb) főtt, áttört krumpli (kihűtve)

2-2,5 dkg élesztő

1 kis doboz tejföl

25 dkg puha margarin

1 egész tojás villával kissé felverve

1 csapott evőkanál só

1 kávéskanál cukor

fél dl langyos tej


Az élesztőt a cukorral a tejben felfuttatjuk. A liszthez keverjük a sót, margarint, krumplit, tejfölt, tojást, és a felfuttatott élesztőt. Pár perc alatt jól kidagasztjuk. Ha túl lágy lenne a tészta, kevés lisztet adjunk hozzá, ha pedig keménynek érezzük, kevés tejet, de nekem általában megfelelő állagú ezekkel az arányokkal. Fél órát letakarva pihentetjük, majd ujjnyi vastagra nyújtjuk, kiszaggatjuk, lekenjük felvert tojással, megszórhatjuk reszelt sajttal, köménymaggal, szezámmaggal, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, és 180 fokos előmelegített sütőben (alsó-felső sütés) kb. 25 perc alatt megsütjük.

2011. nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hello! írom a krumplismuffin receptet.

bögre a mérce, ami 2,5 decis.

2 bögre liszt, egy sütőporral keverve, 2-3 tojás,40 deka héjában főtt kihűlt krumpli reszelve,egy bögre tejföl, egy deci olaj, só, bors ízlés szerint, 5 deka reszelt sajt is mehet bele.

csíkozott bacon a tetejére és egy kis reszelt sajt.

a tojásokat a tejföllel és az olajjal kikeverjük, beletesszük a sütőporos lisztet, a reszelt krumplit, a sajtot. ha nagyon sűrű lenne, egy pici tej is mehet bele.

ennek is sűrű nokedlitésztának kell lennie.sózzuk borsozzuk.

a papírkapszlikat 3/4-ig töltjük, ráteszünk két csík szalonnát és egy kis reszelt sajtot.

előmelegített forró sütőbe tesszük és 5 percig erős lángon sütjük, majd mérsékelve még kb 20-25 percig.

ekkor a sajt már pirulni kezd, de a tűpróba azért hasznos lehet.

ez több mint 12 db,ha egy kicsit hűlt, szedd ki és tedd be a maradék adagot.még kb 8-10 lesz belőle.

nagyon finom, én babgulyás mellé szoktam pogácsa helyett,de vendégvárónak is kitűnő, mert mindig meglepődnek, hogy sós muffin is van...:)

üdv.

2011. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a recepteket! Nagyon aranyosak vagytok! Mindegyiket ki fogom próbálni!


Üdv!

2011. nov. 22. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!