Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fincsi krumpli pogácsa recepte...

Fincsi krumpli pogácsa receptet írnátok?

Figyelt kérdés
Nagy adaggal kéne csinálni ill. 5embernek való mennyiséget.
2011. okt. 15. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
én ezt szoktam sütni : [link]
2011. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem az vagy akinek múltkor elküldtem!:D


Burgonyás Pogi:


- 30 dkg liszt

- 20 dkg főtt, áttört burgonya

- 2 dkg élesztő

- 3-4 e.k. langyos tej

- 5 dkg vaj

- 1-2 e.k. 20%-os tejföl

- 1 tojás (+ 1 sárgája)

- 1 tk.só és cukor

+1 tojás és sajt/kömény/szezámmag... a tetejére


A langyos tejben elkevered a cukrot, 1 e.k. lisztet,és felmorzsolod benne az élesztőt, letakarod 10 percre.


A lisztet elmorzsolod a vajjal, áttört burgonyával, sóval, a közepébe dobod a tojást, tejfölt, majd a megkelt élesztőt(kovászt) és dagasztóspirállal dagasztani kezded először alacsony fokozaton, majd magasabb sebességgel. Akkor jó a tészta, ha szuszogós, és ahogy dagasztod elválik az edény oldalától.

(Ha túl lágy lenne, kevéske lisztet adhatsz hozzá)

Keresztbe bevágod késsel a tetejét, meghinted kis liszttel és letakarva duplájára keleszted.


(Ha megkelt, csak szobahőmérsékletű tésztával dolgozz tovább! Vagyis ha még meleg a tészta, borítsd ki egy lisztezett deszkára és várd meg míg kihűl!)


Ha kihűlt, átgyúrod kézzel, majd ujjnyi vastagra nyújtod, kicsit késsel rajzszerűen felkockázhatod a tetejüket, és pogácsaszaggatóval kiszaggatod(még 10 percet kelesztheted de nem muszáj),

mielőtt sütőbe tennéd a tetejüket megkened tojássárgával, megszórhatod sajttal...stb, és


175-180 fokos előmelegített sütőben 10-15 percig sütöd.

2011. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

..és megint ugyanott:

szóval 1 tojás a tésztába, és egy sárga a kenéshez!!

2011. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!