Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell jó pogácsát...

Hogyan kell jó pogácsát készíteni ami nem lesz kemény és másnapra sem szárad ki? Mi kell bele élesztő vagy sütőpor vagy szalakáli esetleg szódabikarbóna? Kaptam már ismerősöktől recepteket de valahogy mégsem lett igazán jó a végeredmény.

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Élesztős és nekem a sok plusz anyagos vált be, értsd például sok tejföl kell bele.
2011. nov. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez vált be.

Puha Sajtos Pogi

20-30dkg reszelt sajt

50dkg liszt

2,5dkg élesztő

1 kávés kanál só

1kanál zsir

kevés tejföl

2db kocka ráma

Az egy ráma kivételével mindent össze gyurunk tésztává.

A 2 dik rámát ami szoba hőmérsékletű rákenjük a kinyujtott tésztára. Össze hajtogatjuk. Majd 1 éjszakára a hütöbe teszük. Másnap 2 szer hajtogatjuk 20 percenként.

Majd kiszagatjuk a tetejét megszórjuk reszelt sajtal :

170 -C os sütöben 20-25 percig sütjük.

Nagyon fontos mivel a tészta sok zsiradékot tartalmaz ezért amikor már ugy látod ,hogy kb 5perc mulva kész ki kell venni a sütöböl,mert a zsiradék miatt még tovább sül. Ha igy csinálod 2 napig nem szárad ki és omlos puha marad...

2011. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Húú én ennek a csajszinak a pogiját sütöm már egy éve, és ez az első ami még két nap múlva is nagyon puha!!!!A családom imádja, meg én is:)


[link]

2011. nov. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszadónak a segítséget.
2011. nov. 23. 10:27
 5/5 Unikornispata ***** válasza:
Igazából csak tedd jól záró dobozba
2017. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!