Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki tud nekem adni egy egyszerü...

Ki tud nekem adni egy egyszerü pizzatészta recepetet?

Figyelt kérdés
Néztem a neten pizzatészta recepteket de sajnos nekem egyik sem az igazi.Aki tud nekem küldeni az irjon nekem elöre is köszönöm
2011. nov. 28. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Én sima kenyértésztából szoktam csinálni: 30 ml olaj, 125 ml langyos víz, 250 g liszt, 1 mk só, 1 csapott ek cukor, negyed élesztő. Berakom a gépbe, az megdagasztja, aztán kelesztés nélkül irány a sütő.
2011. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

én is sima kenyértésztából


4 dl víz

fél kg liszthez való szárazélesztő

(1 mokkáskanál cukor, de el is maradhat)

60 dkg liszt

1 kiskanál só

kenyérsütőgép megdagasztja, én kinyújtom

2 db sütőtepsi méretű tészta lesz belőle

2011. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én lángos tésztából szoktam :)
2011. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

amit én csinálok az is nagyon egyszerű és finom.

40 deka liszt, fél csomag élesztő egy deci langyos tejben egy lapos kanál cukorral felfuttatva.

egy teéskanál só a lisztbe.ha az élesztő felfutott, a liszttel kezdjük összevekerni, és hozzáteszünk 2-3 ek. olajat. ha még szükséges pár kanál langyosvízet is gyúrunk hozzá. az edény falától elváló, jó rugalmas tésztának kell lennie. letakartva langyos helyen fél órát kelesztjük.

ez egy nagy gáztepsire, vagy két kisebb tepsire elég.

kinyújtva beletesszük a tepsibe, kis pereme is legyen.

én pizzakrém-kecsap keverékével kenem me, rá ami van otthon, gomba, sonka, szalámi, kukorica, tetejére reszelt sajt szóval tetszőleges. egy kis pizzafűszerkeverékkel is megszórom, majd előmelegített sütőbe (180 fok ) tolom. 20 percig nem szabad kinyitni a sütőt, de utána még, ha a feltét megkívánja még 5 percig tovább is lehet sütni.

nekünk ez nagyon bejött, szívből ajánlom másnak is.

2011. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!