Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Találkoztál már a szokásostól...

Találkoztál már a szokásostól eltérő töltelékű beiglivel? Ha igen, milyen volt?

Figyelt kérdés
Én gesztenyéset szoktam sütni, azt szeretem a legjobban. De cukrászdában láttam már a diós, mákos mellett marcipánosat és szilvalekvárosat.
2011. dec. 9. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A cora-ban a héten láttam meggyes-mákost és kókuszost,ami engem meglepett!

Anyukám még paprikásat szokott csinálni,talán azt is kevesebben ismerik.

2011. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én diós, mákos, gesztenyésen kívül csokis-mogyorósat és mandulásat is sütök. Ha szeretnéd, leírom a töltelékek receptjét.
2011. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj engem nagyon érdekelne a csokis mogyorós és a mandulás is:) a máktól és a diótól herótom van,szivesen sütnék idén beiglit,de valami más töltleékkel

Marcipánost próbálta valaki?? az is jól hangzik

2011. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ettem már kakaókrémeset,aszalt gyümölcsöset.
2011. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A második vagyok. Írom a töltelékeket! :)


A mandulás egyébként más néven a marcipános, tök olyan az íze, mint a marcipánnak, hisz az is mandulából készül.


Szóval...


Csokis-mogyorós töltelék (1 nagyobb, vagy 2 kisebb bejglibe):

20 dkg darált mogyoró

10 dkg porcukor

fél dl tej

fél tábla (5 dkg ét- vagy tejcsoki)

A tejben felolvasztjuk a csokit, és összekeverjük a porcukros mogyoróval. Ha szükséges, még kevéske tejet adunk hozzá, hogy a töltelékünk inkább ragacsos legyen, semmiképpen sem lágy! Ennyi az egész, ha teljesen kihűlt, kenhetjük is tésztára.


Mandulás töltelék (szintén 1 nagyobb vagy 2 kisebb bejglihez):

20 dkg darált mandula

10 dkg porcukor

fél citrom leve és reszelt héja

Mindent összekeverünk, és szükség szerint még kevés vizet adunk hozzá, hogy ez is ragacsos állagú legyen. A citrom helyett narancsot is használhatunk, illetve nagyon finom, ha adunk hozzá egy kevés mandulaaromát is (nem kell sok), valamint keverhetünk bele úgy 5 dkg apróra vagdalt aszalt szilvát vagy aszalt vörösáfonyát, ezek helyett esetleg kandírozott narancs- illetve citromhéjat.


Mindkét töltelékrecept nagyon jó, fincsi bejgli lesz belőle! Mi nagyon szeretjük.

2011. dec. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

óóóóóóóhh *-*


nekem adhatsz a gesztenyésből :P a mákosat és a diósat már úgysem szeretem,anyám mindig azt csinál,és már nagyon megutáltam...


de amúgy én is láttam már szilvalekvárosat...hát nem tom,én a beiglit nem tudnám lekvárral elképzelni :D

2011. dec. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szinte bármivel meg lehet tölteni a túrótól kezdve a céklán át egészen a lecsóig. Csak ugye a klasszikus a mákos és a diós. Mondjuk a céklás beigli kicsit necces. ☺
2011. dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Megint a második válaszoló vagyok. Eszembe jutott még egy töltelék, amit már rég csináltam. Nem is tudom, miért nem volt az utóbbi években terítéken, pedig nagyon finom.


Kókuszos bejgli tölteléke:

20 dkg kókuszreszelék annyi sűrített tejjel kikeverve, hogy jó sűrű masszát kapjunk, majd hozzáadunk fél tábla vagdalt étcsokoládét.


Amit már régóta szeretnék kipróbálni, az a csokis bejgli. Ha valakinek esetleg van ez ügyben ötlete a sima porcukros kakaón kívül, akkor megoszthatná velem. :)

2011. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

csokis, kókuszos, nutellás, marcipános-aszalt szilvás, mákos-pisztációs, mákos-almás, zserbós

nekme ezek újjak voltak:)

2011. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A gesztenyést nem spirázom túl, a gesztenyemasszához rumot vagy rumaromát keverek, és kandírozott narancshéjat (felkockázva). Jól kikeverem, hogy kenhető massza legyen, és ezzel töltöm a beiglit.

2011. dec. 10. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!