Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejfölös uborkasaláta recept?

Tejfölös uborkasaláta recept?

Figyelt kérdés
Köszi előre is!
2009. máj. 16. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hozzávalók:

4 Személyre:

2db kigyó uborka (kicsi), 2 gerezd fokhagyma, só, öröltbors, 1-2 ek. cukor,2 ek. ecet, 1 dl tejföl

Diszítés: tetszés szerint paradicsom vagy parika karika, zöldségzöld esetleg pirospaprika

2009. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Uborkát megpucolom karikára felvágom, én nem használok szeletelőt mert nekem az nagyon vékonyra szeletel(izlés kérdése). Utána besózom és hagyom állni.Közben megcsinálom a saláta levet, víz ecet cukor ez is izlés szerint nem mérek semmit , kóstolgatom hogy mikor jó.Hagyom hogy elolvadjon a cukor. A salátalébe teszek nagyon apróra vágott fokhagymát én egy kígyóuborkához két gerezd fokhagymát szoktam tenni. Végül kinyomkodom az uborkát a sós létől és beleteszem a salátalébe elekeverem és a legvégén a tefölt teszem bele díszítem pirospaprikával és borssal.
2009. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

én igy csinálom,de ahány ház annyi s zokás.

na ubit felszelen jo vékonyra,besózóm,és mikor a só a levét kicsit kiszivja akkor kiszedema z ubit,de ugy hgy eza lé maradjon,szó szerint kicsavarom a z ubit belöle.aztán,a tejfölhöz teszek foghagymát,meg egy kis pirospapriával megszóróm.ezt félretezsem,közebn megcsináloma z ubi ecetes vizét ami nagyon lájtos,a szokásos,viz, kicsi ecet,kis kömény,kis cukor.,de uyge ezt felforralom,ha kihült rátezsem az ubira,de csak amenynit felvesz,ne tocsogjon benne. és öszzsekverem a tejföllel,amit már leirtam hog készitek. sok sikert. finom leszz.

2009. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ltimea ***** válasza:
én a következőképp csinálom: uborkát megpucolom, leszeletelem karikákra( szeretem ha minnél vékonyabb), megsózom, és állni hagyom. amikor levet enged, kicsavarom az uborkát belőle és a kifacsart uborkára rátörök vagy ráreszelek fokhagymát ( 1- 1,5 kg-ra kb 4-5 gerezdet), erre teszem rá a tejfölt és izlés szerint ecetezem. szerintem ez a legegyszerübb és leggyorsabb saláta.
2009. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképp készítem, mint az előttem lévők: lereszelem jó vékonyra az uborkát, besózom, hagyom állni. Majd kinyomkodom és egy tálba teszem, ugyanannyi cukrot teszek hozzá, mint ectet. Tehát ha 3 ek a cukor, akkor 3 ek az ecet. De kóstolgatom és még utánízesítek ha szükséges. Hűtőben hagyom állni és tálaláskor teszem rá a tejfölt, vagy ki mit szeret pl. pirospaprikával meghintve vagy fokhagymaszeletekkel.
2009. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!