Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem Muffin sütőformát....

Vettem Muffin sütőformát. Mire számíthatok, le fog benne ragadni a tészta ha teszek bele muffinpapírt? (Az van ráírva a sütőformára, hogy Acél szilikon bevonattal, ebben leragad? )

Figyelt kérdés
És ha van muffinpapírom, attól még ki kell vajazni magát a sütőformát?
2011. dec. 15. 14:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés: Meddig töltsem meg tésztával a muffoinpapírt,hogy szép magasra feljöjjön?
2011. dec. 15. 14:58
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha van papirod akkor nem kell kivajzni a formát. Ha nincs akkor az első sütésnél mindeképpen vajazd ki...
2011. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3/4 ig akkor biztos szép lesz ha fel jön...
2011. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha raksz bele papírt, akkor ne vajazz.

Én papír nélkül csinálom, és egy kis margarinnal ki szoktam vajazni. Nem ragad le, nagyon szép szokott lenni.

2011. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Remélem valami ilyen magasságúra sikerül a muffinom:


[link]


mindenkinek ment a pont:)

2011. dec. 15. 15:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Jól mondják, ha van papírod, akkor csak tedd a papírt a formába, abba a tésztát. Nem fog leragadni!

Én a papírba nagyjából két evőkanál tésztát szoktam tenni (kb. a feléig-negyedéig tölti ki ez a mennyiség). Ettől nem lesznek hatalmas muffinok, de szép formájuk szokott lenni. :)

2011. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértek. Papír van, nem kell vajazni. Ha nincs, akkor kell és esetleg lisztezni is.

Ha megfelelő hőfokon sütöd (amit a recept előír), akkor szépen fel fog jönni.

2011. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekünk nem ilyen valahány fokra beállítható sütőnk van(nem tudom a nevét), még csak számozva sincs,hogy hanyas fokozat, így amikor sütök, kb. 3 féléra tudom beállítani: takarékra, közepes lángra és erős lángra:S
2011. dec. 15. 15:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

szóval a kapszlit 3/4-ig töltöd, ahogy mások is írták. előmelegíted a sütőt a nálatok legmagasabb fokra. (nekem is csak három méretű láng van, a számokra nem is adok, csak a szememre)ezen a magas fokon sütöd 5 percig, majd visszaveszed közepesre. azután még kb 25 perc és, ha már jön a finom illata akkor kész is. egy tűpróba kell, hogy biztos legyél nem ragad -e a közebe.

hústűt, fogvájót, vagy villát szúrjál bele. ha ragad, még adj neki 5 percet.

utána tedd a tepsit vizes konyharuhára, és hagyd pihenni.

10 perc múlva villával kiemelheted a muffokat.

2011. dec. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a választ! Ha tűpróbát tartok , ugye ahhoz ki kell nyitni a sütőt, akkor nem esik össze a tészta?Vagyis nem laposodik vissza?
2011. dec. 15. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!