Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A régi fajta palacsintasütőt...

A régi fajta palacsintasütőt (nem teflonos) mivel lehet megtisztítani, ha állandóan leragad benne a palacsinta?

Figyelt kérdés
(A tészta nem cukros, tehát nem azért ragad le.)
2007. júl. 26. 12:44
 1/7 anonim válasza:
90%
önts bele olajat és melegítsd fel. Aztán jó forró vízzel súrold meg.Nekem bevált!
2007. júl. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
A régi palacsintasütőt nem szoktam elmosni,csak egy papírtörlővel törlöm el.A tésztába teszem az olajat, és csak az elsőnél teszek egy keveset a serpenyőbe.A lényeg hogy mindig kellőképpen forró legyen és addig ne piszkáld amíg a széle nem pirult meg.Ha ennek ellenére leragad,tegyél újra olajat a serpenyőbe,a következő palacsinta felhozza a lesült részeket.
2007. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Felteszed a gázra olaj nélkül és kiégeted belöle a piszkot ,füstös egy müvelet ugyhogy nyiss ablakot ,utánna pedig kitörlöd sima papirtörlövel.Palacsintasütés után se mosd el hanem csak töröld.
2007. aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
79%
hideg zsíroldó!!!!!! vagy vegyél egy teflonosat:)
2007. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
az idosek aztmondjak nem szabad mosogatni,csak kitorolni.en nem tudom mert teflonosom van,de a nagyinal a regi fajta van es ha nem is fertotlenitgeti meg mosogatja ezerszer jobb a palacsintaja.
2007. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
93%

Úgy lehet kitisztítani, hogy egy marék sót "sütsz" benne.

Addig kell sütni, míg barnára nem változik. Ez kitakarítja az olajat meg a leragadt dolgokat. Egy szakács mondta nekem is.

2007. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Szarul van kiégetve.
2022. jan. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!