Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen karácsonyi süteményekne...

Milyen karácsonyi süteményeknek lehet ilyenkor már nekiállni linzeren és mézeskalácson kívül?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok :)
2011. dec. 19. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
akár a bejglit is meg lehet csinálni
2011. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mézes puszedli. Dobozban sokáig eláll.
2011. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Hókifli, most sütöm!
2011. dec. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Én pl. csütörtökön kezdem a bejglit. Aznap összekészítem, lekenem tojással és 1 éjszakát hűvös helyen állni hagyom. Másnap reggel kezdem sütni.

Pénteken még sütök gesztenyés kockát és albert kekszes sütit (igaz, ez utóbbit sütni nem kell :-), talán még zserbógolyót is- meglátjuk mire lesz kedvem.


Holnap (szerdán) pedig megcsináljuk a lányommal a mézeskalácsokat.

Mézeskalácsházat már csináltunk, és minden nap szimatolja hogy nyami-nyami milyen finom lehet, micsoda illata van :-) Mondtam neki a ház még maradjon egyben Karácsonyig, utána lebonthatja és betömheti, inkább sütünk még pár mézekalácsot :-)

2011. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Hatlapos, hókifli.
2011. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

- stollen

- szalakális sütik, amiknek még puhulniuk kell

- és amit a többiek már felsoroltak

2011. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

lapos sütemények lapját már megsütöttem, karácsony előtt 1-2 nappal csak betöltöm a krémmel


zserbó - most kezdtem neki sütni :)

2011. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A zserbógolyó nagyon felcsigázott, de még sosem hallottam róla. Arról bevált receptet esetleg tudsz küldeni? (feltéve hogy visszaolvasod :) )
2011. dec. 19. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!

Én vagyok a zserbógolyós.

Küldöm a linket:

[link]


Amúgy én mindig és minden sütit erről az oldalról sütök és mindenki megnyalja utána mind a 10 ujját.

A bejglit kifejezetten ajánlom erről az oldalról. Tavaly csináltam innen először, és annyira finom és szép lett (ahogy a nagykönyvben meg van írva) hogy kevés lett a 6 db, mégegyszer ugyanennyi is elfogyott volna. Úgyhogy most csütörtökön már rögtön 12 db-t csinálok. Ja és lepipáltam vele anyósét is, pedig ő finoman süt, de úgy tűnik a bejglit én tudom jobban :-) Na persze ilyen recepttel nem nehéz :-) De nem árulom el neki a titkot :-)


Sok sikert!

2011. dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

megnéztem ezt az andis bejglit, azt mondjuk nem értem, hogy miért mondja, hogy ha liszten nyújtunk nem lesz fényes a bájgli

de kipróbálom, szépre még nem sikerült :)

2011. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!