Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írna valaki puha mézes süti...

Írna valaki puha mézes süti receptet?

Figyelt kérdés
Idén az ajándék mellett egy kis mézes süteménnyel is szeretnék kedveskedni a barátomnak ( [link] mivel ezidáig nem sütöttem Neki sütit. Tudnátok írni néhány garantáltan PUHA ÉS FINOM mézes sütemény receptet? :) Előre is nagyon köszönöm és kellemes ünnepeket kívánok Mindenkinek! :)
2011. dec. 19. 15:54
 1/5 A kérdező kommentje:
A képpel valami gond akadt, szóval íme: [link]
2011. dec. 19. 15:55
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, ne haragudj én nem tudok ilyen receptet, csak azért írok, hogy nyomon tudjam követni a kérdésed, mert pont ugyanilyen sütit akarok csinálni, mint a képen. Még én sem csináltam ilyet sosem :) És kellemes ünnepeket Neked is :)
2011. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia! Én múlt héten csináltam életemben először mézeskalácsot. Ahhoz képest igen jól sikerült.

A recept a következő: 76 dkg liszt, 34 dkg porcukor, 4 evőkanál méz, mézeskalács fűszerkeverék (én a felét tettem bele), egy kevés fahéj, 1 evőkanál szódabikarbóna, 4 db tojás, 5 dkg margarin.

Ezt össze kell gyúrni, majd pihentetni (ameddig csak szeretnéd). Végül 3 mm vastagra nyújtjuk, kiszaggatjuk, rövid ideig sütjük. Mi a tetejét megkentük tojássárgájával. Természetesen sütés után jó puha, de várni kell vele, 1-2 hetet, amíg visszapuhul.

Később díszítheted is.

Hozzávalók: 1 tojásfehérje, 12-15 dkg porcukor, 1 mokkáskanál ecet.

Kellemes ünnepeket!:)

2011. dec. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző vagyok... bocsi. Kis helyesbítés: sütés előtt kenjük meg tojássárgájával. :D Csak pont fordítva írtam.
2011. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hamis mézeskalács. Ennél a kérdésnél megtalálod a receptet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__24..


Az íze olyan, mint az igazi mézesé, nagyon finom, és nem kell várni, hogy puhuljon. Sütés után azonnal puha, és nejlonzacskóban vagy dobozban tárolva hetekig az marad.

2011. dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!