Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítséget kérnék! Karácsonyra...

Segítséget kérnék! Karácsonyra vásárolnék halat, de nem tudom milyet vegyek, sajnos nem ismerem a halakat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Elsősorban a tonhalat és a pisztrángot szeretem, de kipróbálnék valami mást, talán édesvizi halat. Olyat keresek, aminek a fent említett halakhoz hasonlóan kellemes íze van, nem zsíros húsu, nem túl szálkás (kisgyerek miatt)és árban is megfelelő. Sütni szeretném, meg esetleg rántani.
2011. dec. 20. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szürke-harcsa, afrikai harcsa. Szinte egyáltalán nincs benne szálka, nagyon finom rántva, vagy paprikás-lisztbe forgatva sütni is jó.
2011. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Afrikai harcsa. Jó íze van, és tényleg alig van benne szálka.
2011. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer vettem a piacon harcsafilét és elég zsíros volt a húsa. (Talán csak rosszat fogtam ki). Lehet, hogy szentségtörés, de én karácsonykor is tonhalat fogok sütni, meg egy kevés lazacot.
2011. dec. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a baj az édesvizi halakkal,hogy mivel tenyésztik őket elég iszap ízük van.Én már évek óta tengeri halat készítek karácsonyra és nagyon finomak.De ha ragaszkodsz hozzá akkor én is a harcsákat ajánlanám inkább.
2011. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy azt a halat nevezzük édesvízi halnak, amelyik a folyóban úszkál, és maga szerzi be a táplálékát. Ez esetben nem fog tudni meghízni, mert "ledolgozza" a szervezet az addig bevitt kalóriát.


Amelyik hal (legyen az harcsa, ponty, akármi) tenyészetben él, tehát etetik, és ezek általában tóban, vagy mesterséges medencében élnek, ezek meghíznak, és valóban nem annyira finomak, mint a valóban folyóvízből kifogottak. Sajna ezt ma már szinte csak a horgászok, halászok tudják kifogni, a többinek a háját max. leszedni tudod pucoláskor.

2011. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!