Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Raffaello golyók ostya lapból....

Raffaello golyók ostya lapból.!? SOS

Figyelt kérdés
valaki eltudná nekem mondani az ostya lapból készűlt raffaello gólyónak a receptjét?
2011. dec. 20. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

ozzávalók: 3 ostyalap, 50 dkg cukor, 2 dl víz, 25 dkg margarin, 50 dkg tejpor, 10 dkg kókuszreszelék.

Elkészítése: A cukrot leöntjük egy kevés vízzel és felfőzzük. Hozzáadjuk a margarint, majd ha elolvadt, a vízzel elkevert tejport és a kókuszreszeléket is. Amikor a krém kissé kihűlt, megtöltjük a lapokat, letakarjuk szalvétával és nehezékkel lenyomtatjuk.

2011. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Beírom a közösbe:

Tehát a púpos ostyához való receptek


Raffaellós ostya I.

fél kg cukor, 25 dkg ráma, 2 dl tej, 2 ek. kakaó (én nem teszek bele), 2 ek. liszt, vagy 1 csg főzös puding, 15 dkg kókuszreszelék (aki nem szereti, helyettesítheti darált dióval)

A hozzávalókat összekeverjük és felfőzzük, majd még forrón a púpokba öntjük, és befedjük a sima lappa.


Raffaellós ostya II.

40 dkg cukor, 4 tojás, 1 ek. kakaó (kihagyható), 1 ráma. 1/2 kg darált keksz, 1 ek. rum.

A cukrot, a tojást, a kakaót, a rámát és a rumot gőz fölött felfőzöm, majd belekeverem a daráltkekszet, és még forrón a lapok közé kenem.


Jó étvágyat hozzá!

"

2011. dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egyik receptnél sem értem, hogy lesz ezekből golyó?
2011. dec. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
úgy, hogy "puklis" ostya. két pukli megy szembe.
2011. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!