Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szilveszteri menü ötletek?

Szilveszteri menü ötletek?

Figyelt kérdés
Pár barátunkat meghívunk szilveszterezni, és főételben kérem a segítségeteket. Mit csináljak??? Előétel és süti ötletem már van.
2011. dec. 21. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
majonézes lencse saláta,egybe sült csülök, krumpli saláta Tarja egybe sütve ,kolbászal hagymával töltve, -pácolva ,hagyma lekvár, BBQ oldalas, füstölt csülkös babos káposzta,Stefánia,
2011. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A sütnivaló malacot nem vízzel, hanem fehér borral öntöm fel párolódni, körberakom a köretnek szánt (félig előre héjában megfőzött) krumplival és a negyedekbe vágott édeshagymával. Ebben megpuhul (fólia vagy lábasban fedő alatt) utána ropogós-pirosra sül.


Tv-ben láttam, kb. egy hónapja kipróbáltam, most fogok újrázni belőle! Nyam-nyam!

2011. dec. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mustáros tojásos saláta, majonézes krumplisaláta, virslisaláta, sült hús lencsepürével, tonhallal, lencsével, hússal töltött tojás hozzá hagymás bagett, stefánia vagdalt hagymás törtburgonya, fasírtgolyók

lencsefőzelék sült virslivel, malacsült, sült oldalas, karaj krumplisalátával, franciasaláta, sertésdagadó, debreceni karaj rizibizivel, tésztasaláta, husosrétes, palacsinta, virslis táska, májjal töltött táskák, pizza,

2011. dec. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 doboszoli ***** válasza:
100%

Mondok én valamit.

Miután a szilveszteri "buli" nem a kajáról szól, hanem arról, hogy "jól érezzük egymást", a következőt csináljuk, így 50 körül.

Hatan leszünk, (3 házaspár) gyerekkori barátok.

Jó két kiló tatár bifsztek, indításnak, majd valahol szerzünk 6-8 féle sajtot, az egyszerűtől a "perverzig", amiből sajttál készül. A magam részéről beszállok némi főtt, füstölt tarjával, jó csípős torma, és hadd szóljon.

Eredmény: nem lesz senki "csicska", tálaló, rámoló, mosogató. Nem kell másnap szétosztani a sok megmaradt holmit.

Valamennyi (bőséges) italnemű, és kerek a világ!

Az egész kijön páronként 5-6 ezerből.

2011. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

túl bonyolult dolgot nem képzeltem én sem.. :) olyan valami lenne jó, amit lehet melegíteni is..


Esetleg a borjúpörkölt túróscsuszával vagy nokedlivel?

2011. dec. 21. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:

19,14 vagyok!

Kedves Zoli!

A tatár bifsztek és egyebek elkészítése is igényel annyi idő-ráfordítást, mint amennyi idő alatt az én malackám megpuhul a borban sütőben.

Ettől eltekintve a ti vacsorátok is egész biztosan finom lesz, de én erről a malackáról most nem mondok le. Ajánlom Neked, egyszer próbáld ki Te is! Nem fogod megbánni! :))))

2011. dec. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A borjúpörkölt nokedlivel! Arra lehet inni!!!! Jöhet! :))
2011. dec. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 doboszoli ***** válasza:

Nem vitatom.

Ugyanezzel a csapattal készítettünk már szilveszterre egész malackát kemencében, cipóban sült csülköt, miegyebet.

Csak hát akkor még ifjak voltunk,és bohók.

Most ilyen "retro, beszélgetős" estét tervezünk.

Emlékszem, vagy 25 éve Újév hajnalán 5 körül oszlott a banda, valamelyik vadállat kitalálta, hogy aki nincs nyitásra, azaz 6 órára a kocsmában, az huncut...

2011. dec. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!