Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Muffint díszíteni cukor...

Muffint díszíteni cukor bevonnattal, krém habbal valaki?

Figyelt kérdés
úgy tetszenek az ilyen cupcake sütik de nem tudom eltalálni mivel csinálják a habot.mert tejszínhabbal összeesne mire odaérnék a helyszínre nagyon vajas ízűre nem szeretném.van valakinek bevált receptje?
2009. máj. 19. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni a boltokba Dr. Oetker-es cukormázat, rózsaszínt.
2009. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
kis szívek (kis díszek) is vannak mellé. (első válaszoló).
2009. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én csináltam már csokibevonattal, úgy lett több fajta belőle, hogy egyrészt volt sima csokis, másrészt fehér csokis - a megolvasztott fehércsokit pedig pár csepp ételszínezékkel mindenféle színre szineztem


cukormázat is tudsz házilag csinálni - másfél csésze porcukrot 2 evőkanál citrom vagy narancslével és 2 csepp ételszinezékkel simára kell keverni - ezzel lehet vékonyan bevonni a sütiket (én ecsettel szoktam, van aki kanállal rákanalazza)

2009. máj. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megpróbálhatod cukorral keményre vert tojásfehérjével. Ha egy pár percre beteszed vissza a sütőbe, akkor nem fog elfolyósodni, a színét pedig te határozod meg a sütési idővel.

Eredetileg nem tudom, hogyan csinálják azokat a "habokat" a tetejére.

Muffinos könyvben ezt találtam: 1/4 liter tej, 1/2 csomag vaníliás pudingpor, 10 dkg vaj, 10 dkg porcukor, 1 csomag vaníliás cukor, (esetleg 1 evőkanál rum).

Pudingporból pudingot kell főzni, a vajat habosra keverni a porcukorral, a kihűlt pudingot kanalanként hozzákeverni (rumot is), habzsákból a muffin tetejét díszíteni.

Nagyon hasonló krémet szoktam piskótára is tenni, szertintem nem vajas, finom :-)

2009. máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet olyat is, hogy megkened nutellával és belenyomod óvatosan pl.: durvára vágott dióba, mandulavagdalékba, kókuszreszelékbe, cukordarába, fehércsoki reszelékbe stb - fincsi és szép :)
2009. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

úú nagyon köszönöm ezek nagyon jó ötletek,főleg a fehér csokis tetszik és a nutellás

de a habosat is kipróbálom:P köszönöööm mindenkinek

2009. máj. 19. 21:24
 7/7 anonim válasza:
mmm. ezeket énis kipróbálom(:
2010. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!