Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Alkoholos tortából egy fél...

Alkoholos tortából egy fél szelet gyerknek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Barátnőmnek ezt a tortakrémet szeretném használni a szülinapi tortájába:

[link]


Ő már elmult 18, szóval nem ő a gond.

Viszont ugye ott leszünk mi is, és hát az én fiam még pici, és biztos fog kérni belőle.

Nem csak ez a krém lesz benne, hanem 3 rétegnyi krém, 1 ilyen whiskey-s meg egy vanilliás vagy csokis még nem tudom melyik illene hozzá jobban, esetleg mogyoró.

Na mind egy, szóval a gyereknek ha úgy adunk majd belőle hogy csak az aljából ahol nincs alkoholos krém, attól nem lesz baja ugye?Nem ivodék át a rétegekbe az alkohol vagy ilyesmi?


2011. dec. 27. 06:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

En likorrel, brandy-vel, rummal stb, csinalnam. Nekem nem jon be a whiskey sutemenyben.

A gyereknek se alolrol, se felolrol, se oldalrol nem adnek. Mar latod, hogy igy is kaptatos az alkoholra. Minek ilyen koran kezdeni. A gyereknek/gyerekeknek nem tudsz valami mast sutni?

2011. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Olvassatok tovabb. Azt irja, hogy:

"Legalább 2-3 órát ajánlatos pihentetni a hűtőben, esetleg egy teljes éjszakán át, hogy a tészta magába ihassa a páratlan nedüt, és a mazsola is megszívhassa magát."

Szoval akkor az egesz torta alkoholos lesz, barmely reszet kapja a gyerek.

Amugy mint a Tiramisuban, egy deciliter whiskey eleg lenne.

2011. dec. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nincs az a recept elírva, 2 dl alkoholt bőven felvesz az a krém és torta


és FromOznak igaza van, ebből a tortából gyerek nem kaphat, egyik részéből sem

2011. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ja és még annyit, hogy ne keverd a krémeket, mert ezt a mennyiségű alkoholt a másik réteg krémje is bőven átveszi, ha más nem a szagát és ehetetlen lesz mondjuk a mogyorókrém (amit szintén nem adunk 3 év alattinak)
2011. dec. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a segítségeket.

Lehet előtte csinálok egy teszt tortát miniben.Bizos ami biztos.

Még van majdnem egy hónapom, csak most bukkantam rá a receptre azért érdeklődtem már most.

Pontosan a töménység miatt szeretnék még más krémet is alkalmazni, mert kívül-belül-alul-felül én már kicsit soknak érzem, ennyi erővel nyakon önthetném a piskótát whiskeyvel oszt meg van oldva. :)

Mondjuk kívülre a megálmodott díszítés miatt amúgy sem kerül krém.

2011. dec. 27. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!