Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Küldenétek cseresznyés sütemén...

Küldenétek cseresznyés sütemény receptet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

[link]

Csak én a tésztához rakok 1 teáskanál fahéjat, és gyümölcsnek pedig meggyet, vagy cseresznyét. Nagyon fincsi.

2012. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

csinálj egy jó bögrés sütit, akár mákosat is, ahhoz nagyon finom a cseresznye. de a kakaós lepény tetejére is rászórhatod, abból is egy nagyon jó ízű süti kerekedik.

gyúrt tésztából cseresznyés pitét is készíthetsz,a lényeg, hogy magozott, lecsöpögtetett legyen a gyümi.

gyümölcstortába, illetve annak pudingjába is mehet.

írj, ha valamelyik konkrétan érdekelne.

üdv.

2012. jan. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

kedves 2.válaszoló:


a bögrés süti érdekelne, a mákos verzió is :)


köszi :)

2012. jan. 2. 09:23
 4/10 anonim ***** válasza:

írom, az alap egy kb 38x25-ös tepsihez való.


két bögre liszt, másfél bögre cukor, 1 sütőpor, egy bögre tejföl/joghurt/kefír, de még tejjel is jó. 2 tojás, 1 deci olaj.

a tejterméket a tojásokkal, a cukorral az olajjal kikeverjük, majd bele a sütőporos liszt. ez eddig alaptészta, akár muffinnak is. ha mákosat szeretnél, akkor ebbe,egy bögre darált mák.de lehet kakós, fahéjas, kapuccinós, mázes-fahéjas akármi.

sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, és rászórjuk a lecsöpögtetett cseresznyét, meggyet, vagy akár más gyümit is. kis kockákra vágott almával is nagyon finom. ha szeretitek a mazsolát az is mehet bele, esetleg egy kis durvára vágott dió a tetejére.

előmelegített sütőben kb 5 percig erős lángon sütjük, majd mérsékelve a lángot még kb 25 percig.

tűpróba kötelező!:)

nagyon sokféle variáció lehet, ha az első sikerül, biztosan sokszor fogod sütni. és hát miért ne sikerülne:))

sok sikert.

2012. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja, a bögre 2,5 decis...:)
2012. jan. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
megcsináltam a mákos-cseresznyés bögréset, első osztályú!!! a tetejét vaníliás porcukorral szórtam meg, valami nagyon jó!!! túrósan is lehet?
2012. jan. 3. 17:22
 8/10 anonim ***** válasza:

én még nem csináltam, de az anyukám csinálta. az alapba kakaót tett, jó két evőkanállal. a túrót kikeverte citromhéjjal, van. cukorral, cukorral, jó édesre.

a kakós masszát tepsibe öntötte, és kanállal beleszaggatta a túrót, ide-oda egy-egy platty:) ugyanúgy tűpróbáig sütötte, a barna tészta itt-ott befedi a túrót, és az egész olyan

bocimintás lesz.

van is ilyen süti tudtommal, de így is nagyon egyszerű.

örülök, hogy a mákos-cseresznyés sikerült.

üdv.

2012. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a mákosos receptesnek: megsütöttem kókuszosan is, hát nagyon jó!! egyszerű, gyors, finom!! nagyon köszönöm a receptet, egy csomó ötletem van még, hogy mivel tudnám megsütni, köszönöm nagyon!!!
2012. jan. 11. 08:48
 10/10 anonim ***** válasza:

szia! örülök, hogy kókusszal is kipróbáltad:) már csak fantázia kérdése, hogy újabb és újabb süteiket kreálj az alapreceptből.

így születnek az egyedi, saját receptek, amiket boldogan adunk tovább...:))

további jó kísérletezést és még sok finom sütit.

üdv.

2012. jan. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!