Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti honnan szerzitek be a nem...

Ti honnan szerzitek be a nem hétköznapi hozzávalókat?

Figyelt kérdés

Vettem nemrég 2 kis szakácskönyvet, modern, finomnak tűnő ételek vannak bennük, de persze mindig van 1 hozzávaló, ami ismeretlen. :D Ilyenekre gondolok, hogy: endívia, narancsvirágvíz, csomagolt rákszirom, tisztesfű, tagliatella tészta, cannelloni....


Van valami nevük az ilyen boltoknak, ahol árulnak különlegesebb hozzávalókat?


2012. jan. 7. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Endívia: salátaféle, sok hipermarketben már lehet kani, legalább az előre darabolt, csomagolt változatot.

Narancsvirágíz: szerintem simán helyettesíthető sima narancslekvárral, ami megintcsak kapható a hipermarketekben, de akár kisebb boltokban is.

Rákszirom: hipermarketek "világ ízei" vagy hasonló részlegén lehet kapni a kínai kajáknál.

Tisztesfű: passz :-) nem is hallottam még róla.

Tagliatella tészta: nálunk széles metéltnek hívják, de az olasz tészták között találsz kifejezetten tagliatellét is.

Cannelloni: ugyancsak az olasz tésztáknál találod, cső formájú, nagyjából 3-4 cm átmérőjű tészta.

2012. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

[link]


[link] #hl=hu&site=webhp&tbm=isch&sa=1&q=tagliatelle&pbx=1&oq=tagliatelle&aq=f&aqi=g5g-S5&aql=&gs_sm=e&gs_upl=15552l17599l0l18657l11l11l0l2l2l0l293l1569l0.6.3l9l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.,cf.osb&fp=3e37bd6dbd2d8c86&biw=1366&bih=653

2012. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Az általad felsorolt összes hozzávaló bármelyik Auchanban, Corában, de még a nagyobb Match és Spar üzletekben is megtalálható.
2012. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A naracsvirágvíz hófehér habhoz kell majd, a lekvár szerintem nehéz lenne neki, meg elszínezné. :) Tudtam, amúgy, hogy néznek ki, mert van kép a könyvben, csak nem tudtam hol kaphatóak pontosan, de talán kezdem akkor a keresést hipermarketekben, hátha szerencsém lesz. :)

2012. jan. 7. 14:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem is lesz nehéz annyira beszerezni, csak nekem voltak ezek nagyon szokatlanok. :D
2012. jan. 7. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Ázsia bt .
2012. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Lidl-ben vannak még néha különlegességek, Ásziai Hetek, Amerikai Hetek stb., a készletből néha szokott maradni, ott is érdemes körülnézni.
2012. jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!