Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok nekem finom torta...

Ajánlanátok nekem finom torta recepteket?

Figyelt kérdés
Szeretnék, kipróbálni,valami új fajta tortát a kisfiam szülinapjára,ha van valami finom receptetek írjátok le ha van egy kis időtök. Köszi szépen
2012. jan. 12. 07:08
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Brüni torta átdolgozva:

Piskóta1

4tojás

10 dkg cukor

8 dkg liszt /féldarás, másnéven rétesliszt

2 dkg kakópor

4 dkg pirított földimogyoró

1 citrom és 1/2 narancs reszelt héja

1 cs vaníliáscukor

A sárgákat a cukorral, vaníliáscukorral habosra keverjük. Hozzákeverjük a lisztet, mogyorót, kakaót, citrom és narancshéjat, majd óvatosan a fehérjehabot. Tortaformában lassan megsütjük,majd hidegen ketté vágjuk.

Piskóta2

2 tojás

5 dkg cukor

6 dkg liszt

1 cs vaníliáscukor

Mint az előzőnél. Csak ezt tepsiben sütjük, sütőpapíron.

Krém

4 dl tej

4 dkg cukor

6 dkg keményítőliszt

20 dkg vaj

3 pek csokis-mogyorós krém /Nutella

A tej 2/3át felforraljuk. Az 1/3át pedig a keményítőlisztre öntjük és alaposan, csomómentesre elkeverjük. Mikor a tej forr, hozzáadjuk a keményítős tejet. Pár percig kevergetve főzzük. Ha megfőt, hozáadjuk a cukrot. Ha kihűlt elkeverjük benne a vajat, majd a mogyorókrémet.


Összeálítás:

Mindkét tortalapot, és a piskótalapot megkenjük a krémmel. A piskótalapot hosszában 2cm széles csíkokra vágjuk. Az első csíkot élére állítva, az alsó tortalap közepére tesszük, és csigavonalban feltekerjük. A többi csíkkal fojtatjuk. Ahol elfogy a tészta, ott csatlakoztatjuk a következőt. A krém mindig befelé nézzen.

Ha elfogyott a tészta, ráborítjuk a másik tortalapot. A tetejét és oldalát bekenjük krémmel, majd hűtőbe tesszük legalább 1órára. Utána lehet bevonni csokimázzal, és díszíteni.

Macerás, de nem olyan nehéz az elkészítése, mint az elsőre olvasva tűnik! Nem igényel különleges kézügyességet vagy szaktudást. Viszont a siker garant

2012. jan. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Brüni torta átdolgozva:

Piskóta1

4tojás

10 dkg cukor

8 dkg liszt /féldarás, másnéven rétesliszt

2 dkg kakópor

4 dkg pirított földimogyoró

1 citrom és 1/2 narancs reszelt héja

1 cs vaníliáscukor

A sárgákat a cukorral, vaníliáscukorral habosra keverjük. Hozzákeverjük a lisztet, mogyorót, kakaót, citrom és narancshéjat, majd óvatosan a fehérjehabot. Tortaformában lassan megsütjük,majd hidegen ketté vágjuk.

Piskóta2

2 tojás

5 dkg cukor

6 dkg liszt

1 cs vaníliáscukor

Mint az előzőnél. Csak ezt tepsiben sütjük, sütőpapíron.

Krém

4 dl tej

4 dkg cukor

6 dkg keményítőliszt

20 dkg vaj

3 pek csokis-mogyorós krém /Nutella

A tej 2/3át felforraljuk. Az 1/3át pedig a keményítőlisztre öntjük és alaposan, csomómentesre elkeverjük. Mikor a tej forr, hozzáadjuk a keményítős tejet. Pár percig kevergetve főzzük. Ha megfőt, hozáadjuk a cukrot. Ha kihűlt elkeverjük benne a vajat, majd a mogyorókrémet.


Összeálítás:

Mindkét tortalapot, és a piskótalapot megkenjük a krémmel. A piskótalapot hosszában 2cm széles csíkokra vágjuk. Az első csíkot élére állítva, az alsó tortalap közepére tesszük, és csigavonalban feltekerjük. A többi csíkkal fojtatjuk. Ahol elfogy a tészta, ott csatlakoztatjuk a következőt. A krém mindig befelé nézzen.

Ha elfogyott a tészta, ráborítjuk a másik tortalapot. A tetejét és oldalát bekenjük krémmel, majd hűtőbe tesszük legalább 1órára. Utána lehet bevonni csokimázzal, és díszíteni.

Macerás, de nem olyan nehéz az elkészítése, mint az elsőre olvasva tűnik! Nem igényel különleges kézügyességet vagy szaktudást. Viszont a siker garantált!:)


Megjegyzés

A mogyoró legjobb verziója a pirított, csak belső héjjal való mogyoró, de az egyszerű, héjas is jó.

2012. jan. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Bocs hogy kétszer ment el!

És még valami: használhatsz sütöport a tésztákhoz (az 1.be 1 zacskó a 2.ba 1/2 zacskó), attól függően, mennyire vagy profi.

Ha csak felnőtteknek készítem, a tekerés után a középső lapot rumos barackkompót lével szoktam áttitatni. De ez gyerekeknek nem ajánlott.

2012. jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Allerima válasza:

Szia!


Ezen az oldalon én kipróbáltam 1-2-t és nagyon ízlett... :D


[link]


Üdv,

Allerima

2012. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

[link]

[link]

[link]

a kedvenceimet belinkeltem, de ha nézelődsz picit ezen az oldalon, biztosan találsz Neked tetszőt. Jó sütést és boldog szülinapot a kisfiadnak! :)

2012. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a recepteket mindenkinek.

Köszönöm a köszöntést is,kisfiam nevében is.

Egyenlőre még nem sikerült választanom,melyik tortát csináljam meg.

2012. jan. 13. 12:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válasz adótol kérdezném, hogy az utolsó tortát amit írtál, mekkora torta formában szoktad készíteni, mert 23 cm-eset ír, az én formám meg 26 cm, nem lesz túl lapos a torta ha ebbe teszem?
2012. jan. 17. 07:07
 8/9 anonim válasza:
szia! Az én formám is 26 centis, nekem pont jó volt a tészta vastagsága, hiszen csak 2 lapba kell elvágni. De ha biztosra szeretnél menni próbáld meg 8 tojással, 1,5 evőkanál zsemlemorzsával, és 2-2 deka plusz mandulával és cukorral. Remélem tudtam segíteni, sok sikert és jó sütést! :)
2012. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, remélem jól sikerül majd!
2012. jan. 17. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!