Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Én szeretném meglepni édesanyá...

De4 kérdése:

Én szeretném meglepni édesanyámat valami finom hagyományosabb de könnyen elkészithető tortával mert nem nagyon tudok sütni és soha nem csináltam tortát. Ugy 1 vagy mésfél órám lenne rá, dec 19. én szeretném elkésziteni. Mi lenne a legmegfelelöbb?

Figyelt kérdés

2011. dec. 14. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
dobos torta, ludláb torta,
2011. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Az első tortákat még egy gyakorlottnak sem sikerül mindig jól elkészíteni.

A legegyszerűbb és finom is:

25 dk babapiskótát,vagy kekszet törj össze finomra. Gyúrd össze 10 dk puha margarinnal. Símitsd egy tortaformába,és tedd be a hűtőbe néhány órára.

Tehetsz rá bármilyen vajaskrémet. De a legfinomabb,ha veszel valamilyen fagyasztott gyümölcsöt. Ha kiolvadt a levéből tortazselét készíts. Még melegen keverd bele a gyümölcsöt,és kend rá a tortalapra. Tégy a tetejére tejszínhabot,és díszitsd a gyümölccsel.

2011. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
milyen eszközeid vannak?
2011. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindekitől. A ludláb torta az felkeltette az édeklödésemet letudnád irni a receptjét nekem?:) kérlek:) A 2. válaszolónak is köszönöm lehet hogy eztfogom:). 3. Válaszolónak: Hát az általános konyhai eszközök megvannak.
2011. dec. 14. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
egy jó receptre én is kíváncsi lennék föleg ha nem vajkrémes :)
2011. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Lúdláb torta:

4 tojásból dióspiskótát kell sütni.

25 dk vajat cukorral,kakaóval habosra kikeverni. Ezt rákenni a tortalapra. A krémbe rumos meggyet (de,sima is jó) kell nyomkodni. A tetejét simára elkenni,és a hűtőben jól kifagyasztani.

Bevonócsokit fel kell olvasztani,és gyorsan a torta tetejére önteni. Még melegen kell a csokin a szeletek helyét bejelölni. Felvágni csak a teljes dermedés után lehet.

2011. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:D
2011. dec. 14. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!