Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megéri, olcsóbbra jön ki ha...

Megéri, olcsóbbra jön ki ha kenyérsütővel sütöm a kenyeret mintha venném a boltban? Kb mennyire jön ki árban így egy 900g-os fehér kenyér?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Olcsóbbra nem, de finomabb és jobb.
2012. jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megéri, de nem feltétlen kell kenyérsütőt venned, mert az pénzkidobás. Mi gázsütőben csináljuk, kenyérformával, és jó a kenyér úgy is. Sok helyen olvastam, hogy felesleges kenyérsütőt venni, mert nem éri meg a pénzét. Tehát az otthon sütés megéri, de a kenyérsütő nem.


Itt 1 kg fehér liszt: 150 Ft környékén van.

1 kg fehér kenyér (a legolcsóbb) 210 Ft, de van 300 Ft-os is.

Az alap fehér kenyér, amiben nincs semmi extra, fehér liszt, pici, pici cukor, víz és élesztő hozzáadásával készül. Most nem írok mennyiségeket, de ha gondolod, ajánlhatok oldalt, vagy küldök receptet, de kereshetsz te is, ami szimpatikusabb neked. (Én teljes kiőrlésű kenyeret szoktam sütni, anya most sütött fehéret, szóval nekem csak az az egy fehér kenyér receptem van, amiről érdemben nyilatkozni tudok.)

2012. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 300 fölött kapható a kenyér, így nekünk olcsóbb, ha itthon sütjük, ráadásul az 2 nap után is ehető, nem úgy, mint a bolti.
2012. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
3-as vagyok, nekünk megérte a kenyérsütő, bár a kenyér a gázsütőben sül, de minden nap használjuk a gépet, mert minden tésztát abban dagasztunk, kelesztünk.
2012. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azt hozzá tenném, hogy azért is jobb, ha otthon sütöd, mert tudod mit raksz bele. A boltiba olyan anyagot raknak, ami felfújja, és tudna az ég, még mit. Nálunk a bolti kenyerek 4. nap már penészedni kezdenek, így mindig fél kilót kénytelen venni anya. (Én eszek csak a családban tk. kenyeret, ahhoz egy 25 dekás formám van, hogy elfogyjon, ne penészedjen be.) Szerintem jobb, ha kisebbel próbálkozol, de ha 1 kg gyorsan elfogy nálatok, mert nagy családban élsz, sok kenyeret fogyasztotok, érdemesebb 1 kg-os kenyérhez formát venni.
2012. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kaptam kenyérsütő gépet, Most használtam 3x és isteni volt eddig mind (mind más volt)

A kételyem az áramfogyasztása miatt van, mert azért csak 3 óra egy program. Sütőt nem igazán tudok használni a szeleburdi, kíváncsi kislányom(22hó) miatt.

2012. jan. 13. 13:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk azért is megéri, mert falun lakunk, itt van kb. egy bolt és mindent arany áron adnak, ráadásul sokkal kevesebb ideig vannak nyitva, mint a városban. Ha épp nem akarunk csak ezért felkelni hajnalok hajnalán, akkor is sokkal praktikusabb itthon megsütni. Másrészt tényleg isteni finom. Múltkor valamit nagyon elszúrt anyukám, de tényleg. Kenyér helyett kalács lett, viszont annak meg nagyon finom. Most is mondtam neki, hogy elronthatná megint úgy a kenyeret, mert ennék egy kis kalácsot. :D
2012. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én már két éve sütöm benne a kenyeret. Az áramfogyasztása minimális,nem több,mintha a gázsütőben sütném meg.

Olcsóbb és sokkal jobb,mint a bolti kenyerek.

2012. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk meg 170 forint a kilós szeletelt kenyér!
2012. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!