Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált fehér kenyér receptet...

Bevált fehér kenyér receptet kérnék szépen kenyérsütő géphez?

Figyelt kérdés
egyszerűt szeretnék,sima fehér kenyeret
2011. okt. 31. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

limara péksége. ezen a hon lapon több jól bevált receptet talász különbözö kenyerekre.


Több félét sütöttem már töle és mindegyik jó ,és pontos mennyiséggekkel van megadva.

2011. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de egy darabot sem találtam kenyérsütő géphez.
2011. okt. 31. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:
2011. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekünk lisztben a Komáromi fehér kenyérkeverék és a GÚTAI vagy GYERMELYI finomliszt vált be. Bár finomlisztből használtam már más fajtát is. A legfontosabb hozzá a kenyérkeverék, amiben van + kis élesztő is. Azt mondják, minél több féle lisztből készíted a kenyeret, annál jobb lesz. A finomlisztet variálhatod, de a kenyérkeverék kell bele - tapasztalatból írom- . Jó sütögetést!


Recept: A géphez adott mérőpohárból 1 tele + 1 ujjnyi langyos víz, ebbe a mellékelt mérőkanállal mérve- a nagyobb részében 3/4 kanálnyi cukor+ a kicsivel másfél kicsi kanál só. Erre rá 5 púpozott ek. Komáromi lisztkeverék + 13 púpozott kanál finomliszt. A tetejébe kis gödröt készítek, abba bele bármilyen száraz élesztő a kisebb mérőkanállal mérve másfél kiskanál. A végén pedig a liszt és sütő sarkába 1 ek. étolaj. 3. program( a mi ORION sütőnkön FRENCH felirattal) 3:40 perces sütéssel elkészül a kenyerünk.

2011. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!