Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készítsek szilárd tejkara...

Hogy készítsek szilárd tejkaramellát?

Figyelt kérdés
van egy jó receptem, de az folyós, nyúlós, ragadós, én hasonlót szeretnék, mint ezek a "tehénkaramell" stb. félkemény cukorkák, gondoltam rá, hogy esetleg keményítővel?
2012. jan. 18. 14:00
 1/4 zenevilag válasza:
2012. jan. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ez túl híg, ennél jóval sűrűbb receptet is próbáltam már és az is solyós maradt

nem szeretném túl sokáig melegíteni, mert az az íze kárára fog menni

2012. jan. 21. 10:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha sűrűbbet szeretnél, szerintem több cukrot tegyél bele, de a keményítő sem lehet rossz ötlet. Nem próbáltam én sem még úgy, de lehet hogy beválik. Egyszer főztem én is, és szintén nyúlós ragadós massza lett, szeletelni pl nem lehetett egyáltalán. Az íze mennyei volt, csak hát az állaga miatt nem tetszett.


Vagy esetleg még úgy próbálnám meg, hogy a cukrot lepirítanám, és ahhoz adagolnám a folyadékot apránként, mert úgy eleve sűrű lenne.

2012. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én így szoktam, megcsinálom a karamellt, de csak világosra, és felöntöm a forró folyadékkal, erre a keményítőre már én is gondoltam, csak nem tudom, hogy azt eszik-e vagy isszák, melegen, hidegen, feloldva vagy csak hozzászórva?
2012. jan. 21. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!