Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudnék lila tortát...

Hogyan tudnék lila tortát készíteni?

Figyelt kérdés
Természetesen elég, ha a krémje lila. Szederre vagy áfonyára gondoltam (persze ha van jobb ötlet, jöhet), de pontos receptem nincs.
2012. jan. 21. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ételfesték?
2012. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam ételfestékre is, de nekem egy recept kellene, mivel nem tudom mihez, és milyen adaghoz kell az ételfestéket keverni, mi a neve (márkája) a festéknek, stb.
2012. jan. 21. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
1 céklát megfőzöl nagyon kevés vízben, összepürésíted és átszűröd egy ruhán (textilpelenka, textilzsebkendő, konyharuha), persze olyanon amit nem sajnálsz. Ha jól beforralod ezek után akkor elég koncentrált lesz szerintem, de lehet hogy így is csak egy erős rózsaszínt kapsz.
2012. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

epres (málnás) és kékszőlős boleroporból egy egy mokkáskanálnyit öszekeversz egy kiskanál vízzel ,ebből

adagolsz a krémbe óvatosan, és meglátod, mennyire fogja.

ha erősebb lilát akarsz, akkor teszel még hozzá.

2012. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ételszínezék kapható minden hipermarketben, kb. 100 forintba kerül. Ha lila nincs ruházz be egy pirosra és egy kékre, poén találmány, sok kaját jobban kinézőre lehet vele varázsolni.


(illetve a piros színű alkalmazható művérként zsebkendőre csepegtetve nagyon durván megfogja azt... :D

2012. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!