Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok segíteni? Mi az a...

Tudnátok segíteni? Mi az a serbet?

Figyelt kérdés

Béka süteményt szeretnék csinálni, tudjátok azt a kis zöld sütit. Több receptben is olvastam, hogy a zöld máz serbetből készül. De fogalmam sincs az micsoda, és hogyan készül. Tudtok esetleg segíteni hogyan készítsem el?

Vagy esetleg béka süti receptetek van?:)

köszönöm szépen a válaszokat!


2012. jan. 22. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

A te gépeden nincsen Google?

[link]

2012. jan. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

Itt van kép, ha megnézed, a serbet abban a dobozkában van (én citrompótló néven ismerem és teába szoktam tenni, ha nincs itthon friss citrom).

[link]

2012. jan. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Sem az első sem a második válaszolónak nincs igaza. A serbet az se nem fagylalt se nem citrompótló, hanem egy török eredetű édesség, az állaga olyan, mint a marcipáné. Nagyon tömény, édes és több ízben lehetett kapni. Én utoljára gyerekkoromban ettem ilyet(évtizedekkel ezelőtt)És, igen volt zöld is, meg sárga, rózsaszínű. 3 dl-es dunsztos üvegben árulták. Azóta sem láttam.
2012. jan. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó, nagyon osztod az észt...igen nem citrompótló semmiképp, cukorszirupos, nagyon édes ázsiai eredetű s serbet. Közép ázsiában van szilárd marcipánszerű változata is de Európában a fagylaltszerű az sokkal ismertebb. Kicsit olvass még utána, mindennek sok változata van, nem csak azt az egyet kell elfogadni amit te ismersz.
2012. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

4-es vagyok, ezt kifelejtettem:


[link]

2012. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sorbet, szörbet egyremegy, a kérdező serbetet írt.Nem kell összekeverni a dolgokat. Nem ugyanarról van szó.
2012. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
... És semmi köze Ázsiának se az elejéhez, se a közepéhez, mert török eredetű.
2012. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Az a különbség köztünk, hogy ti a Google-ról veszitek az információt, ha meg akartok valamit válaszolni, én pedig a saját memóriámból. Nagy különbség. A másik pedig, hogy én nem használok ilyen hangnemet senkivel, legfeljebb azt mondom, hogy nincs igaza, és megpróbálom a tévedését korrigálni.
2012. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Ha attól számít valaki műveltnek, hogy olyan szavakat használ, mint te , akkor, köszönöm, maradok inkább műveletlen.
2012. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na szép kis vita kerekedett. Rákerestem google-n, de mindenhol ilyen fagylaltszerű cuccról beszéltek, és erősen kétlem, hogy azzal kell bevonni a béka sütit. szóval esetleg más tipp, mivel és hogy vonjam be? Szeretném igazából marcipánosan, csak azt hogy csináljam!? :)
2012. jan. 23. 16:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!