Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kaját csinálnátok egy...

Milyen kaját csinálnátok egy szülinapi bulira?

Figyelt kérdés

Van még 4 hónapom,de szeretném előre megálmodni mit kéne csinálnom a szülinapi bulimon :) Ebben kérném segítségeteket :) a tavalyin marhapöri volt ;)

Előre is köszönöm. L/ 18


2012. jan. 29. 23:18
 1/9 anonim válasza:
Krumpli püré rántott sajtal :D
2012. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát igen,azt én is nagyon szeretem :) erre nem gondoltam :D hát igaz nem a legolcsóbb dolog :) de köszönöm a válaszod :)
2012. jan. 29. 23:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy jó brassóit. Azzal nem lehet mellélőni, hús van benne meg krumpli.
2012. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ez se rossz ötlet :) köszönöm :)
2012. jan. 29. 23:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy valami nagyobb mennyiségű saláta? Mondjuk tonhal, paradicsom, kukorica és majonéz, kenyérrel. Az is lájk. Attól mondjuk nagyon lehet hányni, úgyhogy ha vad italozás lesz akkor nem ajánlom:D
2012. jan. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hidegtálat csinánék, látványos szendvicseket, díszítve paprikakarikákkal, piros arany pöttyökkel, főtt tojás karikákkal ilyesmi.

Krumplisaláta lenne egy-két nagy tálban, abból mindenki kiszolgálhatná magát, plusz fasírt.

Gyümölcs, süti.

Na és a torta! :)

2012. jan. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen olyat csinálnék amik ha kihülnek akkor is finomak.

Leírom hogy az én 18-ik szülinapomon mi volt a menü:


fasírt

francia saláta

tészta saláta

sajtos pogácsa


Illetve pácoltam be szelet húsokat és este grilleztünk meg szalonnát sütöttünk.


Azért praktikusabbak a hidegen is ehető kaják, mert oké hogy egyszer leültünk együtt enni tortavágás elött délben, de mivel utána iszogatás volt, meg hát buli, ha valaki mgéhezett vagy csak falatozni akart ahoz hogy ne rugjon be, csak elvett az asztalról 12 szem fasítot vagy szedett egy kis salit, és nem kellet nekem állandóan ugrálni, hogy most a Jóskának szedjek és melegítsek, 20 perc múlva a Gizikének. :)

Jó bulizást és előre is Isten éltessen :)

2012. jan. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is a hidegtálas megoldást javaslom.sokkal több idő marad a beszélgetésekre, nem kell ugrálnod, mindenki vesz abból, amit szeret.

debreceni karaj, stefánia (tojással töltött fasírt)szeletelve, apró fasírtgolyók "felöltöztetve" egy szelet csem.uborka, egy kocka piros kaliforniai paprika, fogvájóval átszúrva.kiflikarikák különféle krémekkel megkenve, húskrém, májkrém, halkrém, tojáskrém, és persze hozzáillő diszítés. uborka, paprika, olajbogyó.

füstölt spotniból, főtt tojás szelettel egy karika citrommal is szép szendvicseket lehet csinálni.

rengeteg féle hideg saláta van, majonézes krumpli, ha előbb ecetes krumplisalátát készítesz, abból kiveszel és majonézbe forgatod, akkor egy menetben kétféle salátád lesz.francia saláta, párizsi saláta stb.

nagyon finom a káposzta-répa-hagyma, lesózva, majd kicsavarva majonézbve forgatva, fehér borssal megszórva.

van egy nagyon finom sonkás tojástekerecs receptem is, ami

nagyon látványos és finom, ha kéred majd leírom.

szép tálakat kell készíteni,salátalevélen, paradicsom,paprika, uborka díszítéssel, esetleg narancsszeletekkel.nem kell kilószáb, csak minden tálra pár karika, csík, és a látvány gyönyörű.

a svéd gombasaláta is egyszerű, és hideg húsok mellé tökéletes.

persze legyen édes és sós süti is, de gondolom ezt a főtt étel mellett is megcsinálnád.

2012. jan. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!