Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2 napja este kivettem egy...

2 napja este kivettem egy fagyasztott lazacfilét, hogy másnap megcsinálom. A sima hűtőben felengedett, de beteg lettem, diétáznom kellett. Meddig tárolhatom a hűtőben?

Figyelt kérdés
Mikor romlik meg? Tudom, hogy nem lehet visszafagyasztani, de még jó lehet? Ma meg kell csinálnom, vagy holnap elég? Esetleg kibírja tovább is? Most 48 órája tettem át a fagyasztóból a hűtőbe.
2012. febr. 1. 17:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
holnap csináld meg.
2012. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Én már ma sem enném meg. A hal különösen kényes dolog, gyorsan bomlik a fehérje.
2012. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

én megenném ma vagy holnap legkésőbb, de mivel Te beteg voltál, ráadásul diétáznod is kellett, nem kockáztatnék a helyedben.

tudom, hogy drága, de az egészség még drágább és fontosabb.

2012. febr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Semeddig, az ilyen gyorsfagyasztott cuccok nagyon romlandóak. Feldolgozzák a nyersanyagot(hal) és késztermék lesz belőle(filé), majd azonnal lehűtik -40--80°C-ra, utána pedig kb. -10°C-on tárolják.


A hal könnyen romlik, nem beszélve arról, hogy a gyorsfagyasztás roncsolja is a szerkezetét.

2012. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Már én sem kockáztatnám. De máskor sózd be, + egy napot kibír a hűtőben felolvadva. Az ételmérgezés súlyos is lehet,s bár a lazac finom is, drága is, nem szabad kockáztatni:((
2012. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Süsd meg, utána tedd be a fagyasztóba. Így bármikor újra kiveheted és megeheted.
2012. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Még nem tudom, hogy megsütöm-e...
2012. febr. 1. 19:29
 8/17 gomzoli ***** válasza:
49%
Ha vársz még egy kicsit, akkor már magától is elfut, és a kérdés megoldva...
2012. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Tegnap este megsütöttem, és semmi baja.Kihűlt, betettem a hűtőbe, ma megmelegítem, és megeszem ebédre. Bízom benne, hogy nem lesz tőle bajom. Megszagoltam, nem tűnt rossznak nyersen sem. Sütve pedig kimondottan ínycsiklandozó volt.

Köszönöm mindenkinek a választ!

2012. febr. 2. 11:13
 10/17 A kérdező kommentje:
Megettem, és nem lett bajom.
2012. febr. 2. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!