Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem lett finom a krumplifőzelé...

Nem lett finom a krumplifőzelék. Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés

Ezt a receptet használtam: [link]

Nem egy bonyolult dolog, bár még csak most tanulok főzni, de ennek azért sikerülnie kellett volna. Utólag elolvasva se tudom, mi volt a baj. Az állaga is rendben volt.

:(


2012. febr. 6. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem tudom mit rontottál el. én csak babérleveles,sós vízben felteszem főni a krumplit, beleteszek egy kisfej apróra vágott hagymát, pár szem egészborsot. ha megfőtt a krumpli, egy vékony pirospaprikás rántással berántom, egy pici cukor, egy pici ecet megy bele.

tejfölt az asztalnál teszek ki, mert nem mindenki szereti tejfölösen.

a linkelt recept is jó, valószínűleg az ízesítéssel lehet gondod.

próbáld ki a cukros-ecetes megoldást, a tejföltől függetlenül is lehet. egy teáskanállal kezdd, aztán kóstolgasd.

sok sikert.

2012. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Az ízesítés is jó volt szerintem, mi jó fűszeresen szeretjük, a párom rá se nézne egy cukros főzelékre. :)

Sok bors, paprika és babér ment bele, meg egy kis majoránna is.

Az nem lehet, hogy maga a krumpli volt rossz? (bár külsőre nem volt baja)

2012. febr. 6. 12:36
 3/13 anonim ***** válasza:

De lehet,hogy a krumli a bűnös!Ilyenkor télen nagyon meg kell nézni a krumplit,amit megveszel,mert ha megfagy a krumpli,akkor édeskés íze lesz és réznézésre üveges.

A mésik probléma esetleg az lehet,ha valamilyen vegyszerrel kezelik a krumplit,hogy jobban elálljon télen,annak is lehet rossz íze.Én jártam már úgymhogy ilyen krumplit vettem,de mivel ehetetlen volt ki is dobtam az egészet!

2012. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Külsőre nem volt baja, az íze meg "fás" volt, ha van ennek értelme. :) Teszkóban vettük egyébként :)
2012. febr. 6. 12:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Elég h*lye recept, a paprikát nem a hagymáéra tesszük, főleg nem kezdőként, mert könnyen megég, és baromi rossz íze lesz. Felengeded vízzel a hagymát, bele a krumpli, só, bors, babérlevél,fokhagyma, és csak utána a paprika. Az íze-színe így is kioldódik, és nem ég meg. /Benke Laci bácsitól tanultam/.
2012. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Legközelebb tehetsz bele,szalonnabőrt is ízesítésnek,rántásod egy kicsit lehet barnább az is vadítja az ízét!!!
2012. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit, hogy ha a fözelékbe teszel PICI cukrot (ahogy az elsö válaszoló irta), akkor a fözelék NEM cukros lesz, hanem mindenféle füszer ize jobban kijön benne.
2012. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon jó tippeket adtatok, köszönöm szépen. Majd jobban igyekszem, mert a Kedves egyik kedvence :)
2012. febr. 6. 14:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valóban a krumplival volt gond, némelyik rossz ízű és állagú, nemrégiben mi is ettünk egy rossz paprikás krumplit és egy nagyon finomat, pedig mindkettő ugyanúgy készült, csak a burgonya volt más fajta.
2012. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

igen, a cukor segít kihozni a fűszerek ízét, ettől nem édes lesz a főzelék.., ahogy a sütik tésztájába is teszünk egy csipet sót, hogy még kellemesebb legyen az íze. egyik a másikat kiegészíti és nem kizárja.

zárójelben írom, hogy a férjeknek fogalmuk sincs, hogy mitől finom egy étel. nem kell mindent az orrukra kötni, hogy mivel, hogyan ízesítettünk. nekik a végeredmény a fontos. ha kérnek még, vagy kitörlik a tányért, akkor nagyon nem rontottuk el a főztünket...:))

2012. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!