Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit készítsek, amivel letudom...

Mit készítsek, amivel letudom venni a lábáról a Párom?

Figyelt kérdés

Édesség legyen, lehetőleg sütés, alkohol és tojás nélküli, és jó lenne, ha kibírna pár órát hűtés nélkül. Na és a lényeg, hogy szállítható legyen!!!

Előre is köszönöm!!


2012. febr. 19. 16:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Akkor Ő vegyen le a lábadról egy pihe puha ágggyal....utána jöhet a meglepi:)

majd kitalálunk valamit!

2012. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
az előbb írtam le valakinek a csíkosmókus-kekszet:)ha érdekel leírom Neked is szívesen, se tojás, se pia nincs benne, viszont szép, finom és szerintem szállítható is.
2012. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Valami száraz aprósütemény (linzer,isler,kekszfélék) ,kókuszgolyó,kókuszkocka ,de mondjuk a meggyes,banános vagy más gyümölccsel készült(tehát nem krémes) piskótának sem lesz smemi baja hűtés nélkül
2012. febr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
De sütni kell őket
2012. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, tudom, hogy túl nagyok az igényeim, a pokolra kívánnám azt aki így találgat, de sajnos most ez így jött ki. Elkérhetném akkor azt a receptet, vmi állatnév van benne? :)
2012. febr. 19. 17:36
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Végy egy adag gesztenye-masszát.

Darálj le kekszet. A kettőt erős fekete-kávéval együtt gyúrd megfelelő állagúra. A rum-aroma nem tartalmaz alkoholt, tehát azt is kavarhatsz hozzá. Kis golyókat formázol belőle, kókusz-reszelékbe forgatod, és kész.

Előző nap megcsinálhatod, hogy összepuhuljon, ezért nem baj, ha kicsit szárazabbnak érzed, mint valójában kellene.

2012. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

Én neveztem el csíkosmókus-keksznek, ha erre gondolsz:)

alap: 2 kiscsomag Albert keksz, vagy más hasonló zsíros keksz.

Krém. 20 deka margarin, 15 deka kristálycukor, 4 evőkanál erős feketekávé, 4 evőkanál liszt, 3 deci tej 1 vaniliás cukor.

a felsoroltakat összekeverjük, és összefőzzük. kb 5 perc alatt besűrűsödik.

a kekszeket egyenként megkenjük és összeragasztjuk. ha kész a rolád, kisé összenyomjuk két oldalról, majd a maradék krémmel bevonjuk.

hűtőben hagyjuk megdermedni, majd ferdén szeleteljük. nagyon szép csíkos és finom , puha desszertünk lesz.

ha szállítani kell, akkor olajozott folpackba csomagold, és majd a helyszínen szeleteld fel.

azért nem árt ott sem hűteni egy kicsit, már a felszeletés könnnyebbsége miatt.

sok sikert és sok boldog órát...:))

2012. febr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)))
2012. febr. 19. 18:24
 19/20 anonim ***** válasza:
48%

Szivesen!

Ha a meggyúrt gesztenye-masszát kb. 1,5 cm vastagra elnyújtod, kis kockákra darabolod, és előző nap kimagozott, lecsorgatott, megszárított meggyet helyezel a kockák közepébe, és utána formázod golyókká, mint a szilvás-gombócot. Még pikánsabb ízt kapsz.

2012. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%
én is szívesen...:)
2012. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!