Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell elkesziteni a...

Hogyan kell elkesziteni a borsolevest?

Figyelt kérdés
husnak csirkenyakat fogok hasznalni
2012. febr. 24. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy 1 fej hagymát olajon vagy libazsíron megdinsztelek, kicsit megsózom, hozzáadok 2-3 apróra vágott sárgarépát, ezzel is dinsztelem kicsit, majd jön a csirkeprólék, ezzel kifehéredésig kevergetem, végül a borsó, kis őrölt bors, késhegynyi kurkuma, petrezselyem, felöntöm vízzel és 1 órát főzöm (a répa és a csirke kb ennyi idő alatt puhul meg,)ilyenkor még lehet sózni, borsozni, apróra vágott zöldpetrezselyemmel ízesíteni. Külön szoktam hozzá csigatésztát, vagy apró grízgaluskát kifőzni, de néha csipetkét főzök bele.
2012. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Én husilevesnek tenném fel zöldséggel, és amikor a husi már majdnem készre főtt, a borsót akkor raknám bele. A tésztát külön főzném, ne igya meg a leves levét.
2012. febr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, most jut eszembe, hogy mirelit borsónál elég pár perc főzés, így azt csak a végefelé kell beletenni, az első variációm a friss borsóra igaz.
2012. febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem is hallottam még olyat, hogy borsólevesbe húst raknak. :O Ez új.
2012. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
fogsz egy fazék vizet beletöltesz borsót meg zöldségeket ízlés szerint megsózod felforralod és már kész is.
2012. febr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Először félig megpárolom az összeaprított zöldségeket, utána kevés liszttel megszórom, pici fűszerpaprikát is rakok rá, majd felöntöm vízzel. Miután felfőtt belerakom a csirkeaprólékot. Én szoktam eperlevél tésztát is rakni bele. Ezt akkor adom hozzá amikor teljesen megfőtt minden benne. 1 percig főzöm a tésztát a levesben, utána kikapcsolom a tűzhelyet és lefedem a levest. 10 perc múlva a tészta teljesen megpuhul és így sosem ragad össze.
2012. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha csirkenyakat szánsz bele, akkor én azt ajánlom, külön főzd meg a zöldségekkel.

a borsót párold meg egy kevés zsiradékon, szórd le egy kis liszttel, egy kevés pirospaprikával és egy kevés hidegvízzel jól keverd el. eztán öntsd hozzá a csirkenyakas zöldséget a levével együtt.

ha egyet forrt együtt, lehet bele egy kis levestésztát főzni. legvégül friss petrezselyem mehet a tetejére.

a borsó párolása közben ízlés szerint egy gerezd fokhagymát is lehet belepréselni.

2012. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 doboszoli ***** válasza:
56%

Szerintem:

A borsóleves, az legyen borsóleves!

2012. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ma főztem csak húsos csontból. Én pörkölt alapot csinálok, bele a husi , és a zöldség, só, pici bors, delikát,felengedem vízzel, mikor megfőtt a hús, és a zöldség mehet bele a borsó, közben csinálok 1 tojásból csipetkét, mikor feljön a borsó a leves tetejére, mehet bele a csipetke, végén petrezselyemmel megszórom. Be is vágtam belőle 2 tánnyérral :-()
2012. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!